Домашня сторінка Актуально Героям слава! Україна здобуває надважливу перемогу в матчі з Північною Македонією

44 читачів онлайн
0
3,500

Після прикрої поразки від Нідерландів команді Андрія Шевченка була необхідна лише перемога у поєдинку із Північною Македонією, яка у стартовому турі поступилася Австрії

Тренер збірної України вніс корективи до складу

Шевченко змінив травмованого Зубкова на Шапаренка і залишив у резерві Сидорчука, місце якого з перших хвилин зайняв Степаненко.

Ярмоленко з партнерами активно розпочали матч і вже на 8 хвилині номінальні господарі могли вийти вперед у рахунку. Малиновський наважився на удар у ближній кут воріт македонців – сейв голкіпера гостей Дімітрієвскі.

За декілька хвилин супершанс змарнував Яремчук. Нападник Гента виходив віч-на-віч із воротарем суперника, але замість удару вирішив віддати пас на того ж Малиновського. Захисник Північної Македонії задум форварда прочитав і заблокував передачу.

Українці скинули оберти і одразу отримали момент біля власних воріт. Зінченко проґавив Елмаса, який після передачі з флангу цілив у ближній кут воріт Бущана – м’яч пройшов поруч зі стійкою. Удар гравця Наполі став сигналом для оборони команди Шевченка, яка до кінця першої половини більше не припускалася таких помилок.

Збірній України потрібно була атакувати і за собою своїх партнерів знову повів капітан – Андрій Ярмоленко. Вінгер Вест Гема впродовж однієї хвилини з антигероя став героєм. На 28 хвилині Малиновський класним пасом знайшов у штрафному майданчику суперника Ярмоленка, який з близької відстані не зміг переграти Дімітрієвскі – кутовий. Малиновський виконав стандарт на ближню стійку, Караваєв п’ятою переправив м’яч на дальню стійку, а там капітан українців правою ногою дотягнувся до м’яча і переправив того у сітку воріт Північної Македонії. Дімітрієвскі пролетів повз м’яч – 1:0!

Photo by Mihai Barbu – Pool/Getty Images

Гол надихнув синьо-жовтих і за 5 хвилин підопічні Шевченка забили ще раз. Ярмоленко в дотик віддав передачу на Яремчука, нападник Гента вийшов на побачення з Дімітрієвскі і пробив точно повз голкіпера македонців у ближній кут – 2:0!

Мав нагоду ще в першому таймі довести рахунок до розгромного Олександр Караваєв, але його удар Дімітрієвскі потягнув.

Другий тайм розпочався із небезпечного моменту біля воріт Бущана

Адемі отримав пас від Пандева, увійшов у штрафний майданчик українців і пробив у ближній кут – голкіпер збірної України свою команду врятував.

За українців своїм ударом відповів Малиновський. Півзахисник Аталанти зі штрафного закручував у дев’ятку воріт македонців – сейв Дімітрієвскі.

Активність Північної Македонії все ж стала результативною. Трайковскі наважився на дальній удар, Бущан відбив у поперечку, але на підхопленні першим був Пандев. Караваєв у боротьбі за м’яч підбив його ногу – арбітр призначив пенальті. Аліоскі з одинадцятиметрового пробив у кут, куди і стрибнув Бущан… Але м’яч після реакції від гокліпера українців відлетів просто на ногу тому ж Аліоскі – 2:1.

Гості впіймали кураж і продовжили атакувати, адже втрачати їм було вже нічого. Трайковскі ще раз небезпечно пробив з далекої відстані – Бущан знову врятував Україну.

Андрій Шевченко зробив заміни: Ярмоленка та Яремчука змінили Циганков і Бєсєдін. І дуже швидко Віктор міг оформити свій дебют на Євро-2020 голом. Бєсєдін скинув на Малиновського, а той в один дотик віддав точно на вінгера Динамо, перед яким був лише Дімітрієвскі. Циганков не склався як слід під удар і пробив повз дальню стійку воріт македонців.

Мав знімати усі запитання про переможця на 84 хвилині Руслан Малиновський

Арбітр призначив пенальті за гру рукою Аврамовскі і одинадцятиметровий взявся виконувати півзахисник Аталанти. Малиновський пробив низом у лівий від себе кут, Дімітрієвскі з напрямком удару вгадав і відбив – сейв.

Останній небезпечний момент у матчі – удар Трайковскі з-за меж штрафного майданчика збірної України. М’яч після удару македонця пройшов поруч зі стійкою воріт Бущана.

Тож, 2:1 – збірна України у нервовому протистоянні долає опір Північної Македонії! Наступний поєдинок українців у групі відбудеться 21 червня з австрійцями о 19:00.