Грав Аякс, а переміг Реал

Чинному володару Кубка Чемпіонів у 1/8 фіналу Ліги Чемпіонів дістався, на перший погляд, прохідний Аякс. Але нинішній Аякс — один із найсильніших за останні роки.

Амстердамці вийшли без типового чистого форварда. Дольберг і Хунтелаар залишилися на лавці, а їхнє місце зайняв номінальний вінгер Тадич. У мадридців перетрубації складу — не новина для нинішнього сезону. Але досить незвично бачити Марсело на лавці для запасних.

Цей матч став дуже важливою подією для капітанів обох команд. 32-річний Серхіо Рамос проводив свій 600-й матч за Реал, а 19-річний Маттейс де Лігт став наймолодшим капітаном в історії плей-оф Ліги Чемпіонів.

Аякс розпочав матч, як справжній господар: нахабно пресингуючи королівський клуб на їхній половині поля. Під таким пресингом гравці Реала багато помилялися у передачах. Одна з таких стартових помилок ледь не призвела до голу. Мазрауї обікрав капітана мадридців Рамоса у центрі, протягнув м’яч і пробив у дальній кут. Куртуа не діставав, але і м’яч пройшов поруч зі стійкою.

Реал давно не зустрічався з таким потужним пресингом. Першу серйозну атаку вдалося організувати виключно індивідуальним вмінням Вінісіуса. Бразилець зібрав біля себе де Лігта і Блінда, але таки примудрився пробити між ними — Онана перевів на кутовий.

Господарі виглядали цікавіше і футбольний бог повинен був винагородити їх, коли Тадич поштовхався із Серхіо Рамосом і зміг пробити із складного становища у дальній кут. Стійка підстрахувала мадридців.

За декілька хвилин Аякс таки забив. Суддя спочатку зарахував гол Тальяфіко, але після перегляду відеоповтору змінив своє рішення, оскільки у Тальяфіко був невеличкий офсайд.

Амстердамці продовжували тиснути і показувати усім, якими хлопчаками можуть видаватися зіркові футболісти Реала. 10:4 за ударами у першому таймі — справедливий показник.

На початку другого тайму Реал дещо почав приходити до тями. Мадридці агресивніше діяли на чужій половині, включалися у пресинг та шукали вільні зони. Але надовго вершкових не вистачило. Аякс давив бажанням, рухом та нестандартними діями креативних Зієха, де Йонга, або того ж Нереса.

Але Реал є Реал і у нього є Бензема. Активний Вінісіус все зробив для непомітного у цьому матчі Каріма, віддавши гольову передачу у штрафному майданчику. Француз пробив сильно під поперечку. Одна з нечисленних атак вершкових призвела до гола, на який більше заслуговували амстердамці.

Аякс заслуговував на забитий м’яч і він це зробив. На 75-й хвилині Нерес поборовся на своєму лівому фланзі, втік від захисника і віддав точну передачу у центр на Зієха. Хакім не схибив із вбивчої позиції.

Після цього гола пішов справжній відкритий футбол. Мабуть, ніхто б не взявся спрогнозувати, як же закінчиться цей божевільний поєдинок.

Та все ж Реал видряпав перемогу. На 87-й хвилині Карвахаль зробив вишукану передачу зі свого флангу на Асенсіо, який випередив захисника і зробив рахунок 2:1 на користь чинних володарів Кубка Чемпіонів.

Заслуговував на перемогу Аякс, але рахунком задоволений Реал.