Хоробрість і самовідданість. Україна зупиняє зіркову Францію!

Порядок б’є клас.

Кадрові проблеми змусили Андрія Шевченка шукати особливий підхід до найсильнішої збірної світу (Чемпіонат Світу 2018 року виграли саме французи). Тренер збірної України обрав цікаву схему без вінгерів, максимально наситивши центральну зону:

Акцент українців на гру від оборони був зрозумілий, тому французи не одразу змогли пристосуватися до такої схеми гостей.

Перший небезпечний момент у зустрічі підопічні Дешама створили на 12 хвилині. Ернандес з меж штрафного майданчика українців відпасував під удар Жиру, нападник Челсі в один дотик цілив під поперечку, але м’яч зачепив Матвієнка і полетів вище воріт Бущана.

Господарі не зупинялися в своїх атакувальних поривах, і на 19 хвилині це дало результат. Павар нав’язав боротьбу Миколенку, м’яч відлетів до Кривцова, який не знайшов кращого варіанту, ніж вибити його у напрямку Зінченка з Грізманном. Гравець Барселони свою дуель в капітана збірної України виграв і, не довго думаючи, вдарив по воротах Бущана – м’яч влетів під самісіньку стійку воріт збірної України – 1:0.

Цей забитий м’яч мали би скасувати, якби на зустрічі була система ВАР, але помилка асистента (у момент передачі на Павара у захисника французів був офсайд) Тобіаса Штілера стала результативною.

Згодом трапився ще один суперечливий епізод, який Штілер розсудив на користь збірної України. Бущан махнув повз м’яч і врізався у Комана. Німецький арбітр протиправності у діях українського голкіпера не вгледів, бо інакше міг призначити пенальті.

За всю першу половину підопічні Шевченка спробували двічі потурбувати Льоріса. Якщо у моменті із Зінченком (гравець Ман Сіті перехопив м’яч в центрі поля, наблизився до штрафного майданчика і пробив) не вистачило зовсім трохи, то удар Віталія Миколенка вийшов із розряду “для статистики” – набагато вище воріт.

Другий тайм розпочався з активнішої гри гостей в атаці. Караваєв почав більше з’являтися біля чужого штрафного майданчика, і це дало результат на 57 хвилині. Універсал Динамо на прийомі випередив Мбаппе і віддав під удар Сидорчуку, що набігав у вільну зону. Опорник пробив в дотик і потужно – м’яч влучив Кімпембе від якого полетів у протилежний від Льоріса кут – 1:1.

Photo by Aurelien Meunier/Getty Images

Господарів поля такий рахунок не влаштовував. Мбаппе просив у Штілера пенальті, коли прокинув м’яч поміж ніг Забарному і впав. Німецький арбітр мінімальний дотик до обличчя зірки ПСЖ не оцінив на одинадцятиметровий.

Кілька разів довелося рятувати свою команду Георгію Бущану. Герой київського матчу з Іспанією потягнув і удар Комана, і нейтралізував небезпечний навіс Ернандеса.

На 90 хвилині Кімпембе міг виправитися за свій автогол. Кремезний центральний захисник виграв верхову боротьбу у Кривцова і пробив головою – Бущан завдяки вдало обраній позиції м’яч намертво забрав.

1:1. Підопічні Андрія Шевченка вистояли. Команда, мабуть, виконала все задумане тренером і здобула надважливий результат у битві з чинним чемпіоном світу.