Хорватія – Данія: День воротаря

Одна із найсильніших збірних, за враженнями групового етапу, Хорватія грала проти непоступливих данців.

Ті вболівальники, які полюбляють приготувати чай в перші хвилини матчу, бо все одно “нічого не станеться”, довго шкодуватимуть, що не побачили перші 5 хвилин матчу Хорватія – Данія. Йоргенсен шокував хорватів вже на першій хвилині зустрічі, коли скористався неузгодженістю картатих і відправив м’яч у сітку воріт Субашича.

Хорвати довго програвати не мали наміру і вже за 4 хвилини вирівняли рахунок на табло. В аналогічній ситуації, але біля воріт Шмайхеля, королем виявився Манджукич. Паритет 1:1 на перших хвилинах давав надію, що голів буде багато. Але в основний час більше забитих м’ячів вболівальники не побачили.

Хоча моменти були! В першому таймі команди обмінялися своїми нагодами. Братвейт запоров вихід віч-на-віч із Субашичем, а Шмайхель потягнув удар Ракітича (Перішич пробив на добиванні вище). Трохи пізніше Ловрен пробивав після подачі партнера, але трохи не влучив в кут воріт. Данія відповіла штрафним Еріксена – поперечка врятувала номінальних господарів.

Другий тайм був не менш напруженим, але скупим на гольові моменти, тому і логічно, що основний час так і завершився в нічию.

Додаткові 30 хвилин розпочалися з активних дій скандинавців, але без результату. Ініціатива переходила від однієї команди до іншої, проте голами не пахло до 114 хвилини.

114 хвилина подарувала справжній вибух! Модрич вивів Ребича сам на сам зі Шмайхелем, хорват розібрався з голкіпером і був збитий Йоргенсеном. Дива дивні, що арбітр вказав на позначку і показав лише жовту захиснику… А Шмайхель потягнув пенальті, намертво забравши м’яч після удару Модрича.

1:1 і ще одна серія пенальті цього дня.

Субашич і Шмайхель по черзі ставали героями своїх команд і країн, але останнє слово було за хорватом, який потягнув 3 з 5 післяматчевих пенальті.

Фото Getty Images

Хорвати з великим скрипом, але все-таки проходять до чвертьфіналу, де на них вже чекають росіяни.