Хорватія – Нігерія: європейська дисципліна гасить африканський запал

Нігерія на мундіалях – це завжди азарт, атлетизм, не завжди тактична грамотність, проте бажання грати в атакувальний футбол у різних поколінь цієї збірної було завжди. На цьому чемпіонаті поки що важко щось розгледіти в африканцях, окрім гардеробного стилю.

Хорватія зробила вагому заявку на вихід з групи. А печаткою на ній має стати організована гра в обороні проти збірної, до якої підопічні Златко Даліча однозначно ретельно готувалися в плані тактики. Неймовірно вольових голів хорвати не забивали. При відносно рівних відсотках володіння м’ячем, моменти у першому таймі з обох боків фактично не створювались. Хорватія не поспішала, а у Нігерії не йшла гра в пас на завершальних стадіях. Єдине, що можна було обговорювати в середині першого тайму – жовта картка Ракітіча за фол на Мозесі. В центрі поля. Про затяту боротьбу біля воріт й мови не було. Трибуни прокинулись на 33-й хвилині: Манджукич пірнув у пошуках гола після довжелезної подачі справа, всі були готові до цього, окрім Етебо. Нігерієць підправив м’яч у кут власних воріт 1:0. Перший тайм – за хорватами.

Photo by Richard Heathcote/Getty Images

У другому таймі нігерійці зіграли партію за такою ж схемою, як і у першій половині. Хорватія покарала за аналогічною, на цей раз – з пенальті. Модріч впевнено забив з точки на 71-й хвилині.

Photo by Francois Nel/Getty Images

На останій хвилині поєдинку Хорватія мала шанс оформити розгром над Нігерією, яка оголила абсолютно всі захисні зони. Ковачич міг віддати на Перішича, якому лише у порожні треба було замкнути. Проте жадібність перемогла.

2:0 – Хорватія починає нарощувати свій потенціал на груповому етапі. Маємо шанс побачити збірну, подібну до бронзового призера 98-го року. Щодо Нігерії, то такі таланти, як Івобі та Мозес, сьогодні нагадали Нігерію часів Джей-Джея Окочі – зарядженість на кураж поки що переважають тактичні завдання. Проте і покуражитися на полі нігерійцям, власне, ніхто і не дав.