Сергій Пейчев у програмі ПРОФУТБОЛ провів докладне розслідування: звідки взявся уругвайський футболіст Карлос Пена, і чи потрібен він Динамо Київ?

До переходу в Динамо ви, напевно, уявлення не мали, хто такий Карлос де Пена. Перший уругваєць в Динамо. Йому 27, він – лівий вінгер, і прийшов як вільний агент. Єдина команда, де він стабільно грав – уругвайський Насьйональ. Але навіть там останнім часом програв конкуренцію і не домовився за продовження контракту. Шість місяців Пена не грав у футбол взагалі, а його підписує столичний гранд.

Ось як коментує ситуацію він сам:

У Насьйоналі було дуже багато футболістів, тренер часто проводив ротацію, тому я грав не завжди.  Але у багатьох важливих матчах він мене випускав. Клуб не розривав зі мною контракт, як багато хто писав. Просто контракт завершився, і ми разом вирішили його не продовжувати

Уругвайські журналісти та уболівальники трішки жорсткіші. Ось що говорить місцевий оглядач Фуркан Йолсу:

Ми були здивовані, що він опинився в Динамо. Скажу прямо – не думаю, що він достатньо хороший, аби грати в Динамо. Скажу прямо – у нього ідеальна ліва нога, хороший пас, але як вінгер, він – не найсильніший футболіст.

А це слова журналіста Мічела Маральйотті:

Присягаюся, я чогось не розумію. Карлос Пена – в Динамо! Він був найгіршим у Насьйоналі, 4 місяці не грав. Він пішов не в яку-небудь команду, а в одну з найкращих в Україні. Поясніть мені хтось…

Також красномовні відгуки вболівальників…

Так, Карлос де Пена був у Мідлсбро, але грав так само посередньо, як і в друголіговому іспанському Ов’єдо. У київському клубі прекрасно знали, що Пена у Європі провалився, і попри усі закони логіки вирішили: треба брати!

А що говорить сам Пена про новий шанс для себе?

Просто щасливий опинитися в Динамо. Зараз чекаю, коли мені дадуть шанс зіграти. Повністю готовий допомагати команді на полі.  Зараз моя фізична форма прекрасна, я готовий. Спробую показати себе на тренуваннях, а потім і в офіційних матчах…

Хлопець – оптиміст, але в Динамо на його позиції найчастіше грають Вербич або Сідіклей. І поки не зрозуміло, кому з них він зможе нав’язати конкуренцію. Плюс Пени – це хороший поставлений удар з лівої. По воротах він б’є частіше за Сідіклея, але менше Вербича. Ліва – дуже потужна і нагадує гармату екс-Металіста Жажи. Інша справа: часто ці удари летять у небо.

Подачі! От в чому Пена суттєво переважає Вербича і Сідіклея. Кроси уругвайця доволі потужні і гострі, але тут є два нюанси. Зріст наявних нападників киян не дуже підходить для гри через подачі. Нюанс другий: Де Пена стовідсотковий шульга. В Уругваї це швидко вивчили і блокували його ліву ногу (Як? Дивись на відео!).

Так само вивчили, що він фактично не обігрує опонентів. Пена обходить суперників за рахунок швидкості, і, як показує останній сезон, вона частенько його підводить.

Може через це, за чутками, у Пени були проблеми із працевлаштуванням. До Києва його переглядали в МЛС, Бразилії та Перу, і всюди сказали: ні! Всюди! Крім Динамо!

У мене були певні розмови і варіанти, але вони лишилися в минулому. Динамо – найкраще з того, що я мав, тому я і тут.

Питань до Динамо – мільйон. Цього тижня Пену у ділі ми не побачили. Він лише тренувався, злітав у Маріуполь і потроху вчив мову. Його підписали до кінця року, відтак велика ймовірність, що незабаром він вивчить ще один хороший український вислів: до побачення! Або ж, хто зна, заграє і залишиться тут надовго.

Читайте також про те, як Динамо не втрималося у рейтингу УЄФА. 

Завантажити більше пов'язаних статей
Завантажити більше в Ексклюзив
Закриті коментарі

Перевірте також

Пекло у Першій Лізі. Оболонь може зникнути і звинувачує ПФЛ. ЕКСКЛЮЗИВ

Велике ексклюзивне інтерв'ю зі спортивним директором Оболоні Бровар. Про те, що відбуваєть…