Домашня сторінка Актуально Іспанський сором. Збірна Іспанії у матчі з нереалізованим пенальті втрачає перемогу над Польщею

1 min read
2
7,511

9-й ігровий день Євро закривали збірні Іспанії та Польщі

Обидві команди розчарували у своїх перших матчах на Чемпіонаті Європи. Іспанці сенсаційно не змогли забити збірній Швеції і зіграли 0:0. Збірна Польщі теж дуже здивувала своїм результатом. Поляки програли Словаччині з рахунком 1:2. Тому для обох збірних ця зустріч була змогою реабілітуватися, принаймні перед своїми фанами. До того ж, якби команда Паулу Соузи програла матч іспанцям, то вона би втратила всі шанси на вихід до плей-оф Євро.

Стартовий склад збірної Іспанії:

Стартовий склад збірної Польщі:

Перший тайм

Поляки стартові хвилини провели доволі активно. Перший удар по воротах у матчі завдали саме вони. Кліх добряче приклався з 25-ти метрів і м’яч пролетів у декількох сантиметрах над поперечкою.

Після цього іспанці взяли м’яч під контроль і намагалися будувати позиційні атаки. Хоч підопічні Луїса Енріке і мали перевагу, але створити якусь конкретну небезпеку біля воріт Щенсного не могли аж до 26-ої хвилини. І перша ж нагода завершилася голом. Морено змістився з лівого флангу до центра і з лінії штрафного майданчика (чи то невдало пробив, чи віддав геніальну передачу) доправив м’яч на лінію воротарської зони. Там Мората відклеївся від Берешинського, уникнув офсайда і з дуже близької відстані прошив голкіпера Польщі – 1:0.

Зрівняти рахунок гравці Польщі могли на 35-й хвилині. Левандовський подав на лінію воротарської зони, а там Свідерський випередив Ляпорта та Сімона, але пробив вище воріт.

Наприкінці першого тайму команда Соузи втратила супернагоду, щоби зрівняти рахунок. Гравці збірної Польщі запресингували захист іспанців і перехопили м’яч поблизу їхнього штрафного майданчика. Свідерський опинився на ударній позиції і завдав дальнього удару – м’яч влучив у стійку. Першим на добиванні опинився Роберт Левандовський – зірковий нападник з убивчої відстані розстрілював ворота збірної Іспанії, але поцілив просто в груди Сімону.

Номінальні господарі поля відповіли моментом під завісу першого тайму. Альба прострілив майже на лінію воротарської зони, де Морено випередив Гліка і в дотик пробив – м’яч пролетів поруч зі стійкою.

На старті другого тайму збірна Польщі зрівняла рахунок

Юзвяк прорвався по правому флангу і навісив до штрафного майданчика. Левандовський виграв другий поверх у Ляпорта і завдав удару головою точнісінько під стійку – 1:1.

Та буквально за декілька хвилин поляки привезли пенальті у власні ворота. Модер наступив на ногу Морено у штрафному майданчику і після перегляду VAR головний арбітр матчу призначив пенальті. Виконувати удар взявся сам Морено. Нападник Вільярреала пробив сильно, але точно у стійку воріт. Першим на добиванні був Мората, але м’яч після його удару пройшов повз площину воріт.

За 10 хвилин до кінця матчу іспанці влаштували навалу на ворота Щенсного. Супершанс змарнував Мората. Сарабія на лінії воротраської зони скинув грудьми на нападника Ювентуса, але голкіпер Польщі прочитав момент, вчасно скоротив відстань з гравцем і зміг парувати удар форварда Іспанії.

Попри чималу перевагу у володінні м’ячем та у моментах, збірна Іспанії грає внічию з командою Польщі – 1:1. Після цієї зустрічі підопічні Луїса Енріке мають 2 пункти і йдуть третіми у групі Е. Польща завдяки цій нічиї набирає одне очко і залишає собі шанси на вихід до плей-оф. Другою йде Словаччина, у якої 3 бали. Першою є збірна Швеції – 4 очки.

23 червня у вирішальному турі шведи у Санкт-Петербурзі приймають поляків, а словаки номінально домашній матч проведуть з іспанцями в Севільї.