Італія – Україна. Два різні тайми і позитивний результат

Збірна України перед важливим матчем у Лізі Націй вирішила перевірити свою силу у зустрічі з командою Італії.

Андрій Шевченко у цьому поєдинку не міг розраховувати на Андрія Ярмоленка. Лідер збірної України мав ушкодження, тому його вихід у важливій, але все ж таки товариській грі не був потребою номер один.

Тренер збірної України не вигадував нічого нового і поставив до стартового складу звичних цієї осені гравців, розбавивши їх однією (ключовою) зміною в опорній зоні, де замість Степаненка вийшов Сидорчук.

Шанс від Шевченка⚡Тренер збірної України ставить в основу Сидорчука і Зінченка 🤔А так всі найсильніші на місці❓

Опубліковано FootballHub Середа, 10 жовтня 2018 р.

Капітан Динамо на тлі останніх результатів свого клубу отримав порцію критики, але Андрій Шевченко показав свою віру в гравця, поставивши його в основі.

Змусити пошкодувати про своє рішення українського наставника гравці збірної Італії могли вже у перші 5 хвилин. Удар Бернардескі в дальній кут Андрій Пятов потягнув, але захист збірної України не почув цього попередження.

Підопічні Манчіні просто знищили півзахист збірної України, відрізавши єдиного нападника української команди Яремчука від команди. Момент за моментом створювала Скуадра Адзурра, загострюючи з будь-яких позицій. Мали б допомагати на флангах Коноплянка і Марлос, але центральні півзахисники італійців дуже швидко створювали більшість у необхідних зонах, на відміну від нашої центральної ланки (Марлос навіть примудрився обрізати півкоманди – партнера підстрахував своїм відчайдушним підкатом Бурда).

Україна не пропустила у першому таймі тільки завдяки супергрі Андрія Пятова! Голкіпер Шахтаря упіймав кураж і не дозволив італійцям розписатися у своїх воротах. А спроб було чимало, та ще які! Барелла, Інсіньє мали свої моменти, а К’єза один мав шансів більше, аніж усі попередні суперники синьо-жовтих за останні 5 матчів.

Федеріко К’єза міг стати героєм для вболівальників на Луїджі Ферраріс в Генуї. 20-річний нападник Фіорентини мав три просто вбивчі моменти, але упіймати Пятова на протиході чи підступним ударом в самісінький кут італійському форвардові не вдалося.

Збірна ж України за перші 45 хвилин в актив гри в атаці могла занести хіба що удар Марлоса. Півзахисник завдяки індивідуальній майстерності обіграв біля штрафного майданчика суперника і вдарив у дальній кут, але удар був надто слабким, щоб створити проблеми для Доннарумми. Така ж квола спроба була і у Коноплянки.

Жарт, але можливо українцям треба було раніше пропустити, бо гол італійців повністю змінив гру… збірної України! Андрій Пятов не залізний і навіть він може помилитися. У цьому фанати української команди пересвідчилися на 55 хвилині, коли хороший, але не ідеальний удар від Бернардескі у ближній кут Пятов відбити як слід не зумів – 1:0.

Photo by Claudio Villa Getty Images

І тут Україна почала грати так, як того, мабуть, хотів Андрій Шевченко. Швидкий перехід центра поля і удари за першої ж нагоди. Яремчук бив у ближній кут воріт Доннарумми після швидкої атаки – голкіпер збірної Італії м’яч відбив на кутовий. Стандарт у підсумку став гольовим для збірної України. Коноплянка виконав подачу на дальню стійку, де Микита Бурда, вигравши боротьбу в опонента, скинув м’яч на Малиновського. Півзахисник Генка з розвороту вдарив точно під стійку воріт збірної Італії – 1:1.

Моменти у збірної Італії були, але їх стало набагато менше, ніж у першому таймі. Можливо, це пов’язано із виходом на поле Тараса Степаненка, який зцементував центр поля збірної України (наскільки це було можливо).

Гол Малиновського став для Руслана дебютним у складі головної команди країни. Міг хавбек і оформити дубль. Коноплянка заробив небезпечний штрафний і майстер виконання стандартів, яким є Малиновський, виконав – м’яч після реакції Доннарумми полетів у поперечку, а момент із добиванням від Степаненка кіпер господарів нівелював.

Хороша контргра команди Андрія Шевченка. Малиновський, Петряк і Циганков розіграли швидку і дуже небезпечну комбінацію з підсумковим ударом гравця Динамо, але Циганкову трохи забракло влучності.

Нічия у Генуї, яка стала лише другою в історії протистоянь збірних України та Італії. Позитивний результат за не надто вдалої гриу першому таймі. І чудова можливість побачити свої слабкі сторони у грі з грізним (нехай дещо формально) суперником.