Казка триває! Збірна України у фіналі Чемпіонату Світу

Напередодні півфіналу Чемпіонату Світу збірна України U-20 отримала одразу дві гарні новини: Денис Попов все ж таки відновився до матчу з Італією, а Андрій Лунін встиг повернутися з розташування національної команди. Єдиною втратою для Олександра Петракова став дискваліфікований Георгій Цитаїшвілі.

Вже на 18-й секунді матчу українці позначили свої наміри битися у грі з Італією. Але Сікан надто буквально зрозумів цю фразу і зіграв ліктем проти Еспозіто у повітрі. Жовта картка нападнику збірної України цілком справедлива. Міг додати проблем Петракову Чех, який затягнув із рішенням в центрі поля і втратив м’яч. На щастя, ця обрізка не призвела до небезпеки. Загалом перший тайм проходив у дуже обережній манері. Хоча територіальна перевага була у нашої команди.

Корнієнко відгукнувся на діагональ та виконав скидання, яке головою намагався замкнути Сікан. Але до воріт було далеко, а удар вийшов не надто сильним у нападника Шахтаря. Єдиний потенційно гострий епізод у Італії – закидання за спини центральним захисникам і ривок Скамакки. На щастя для нас, форвард Італії не зумів зупинити м’яч і Лунін його підібрав. Вже наприкінці тайму італійці прострілом шукали капітана Пінамонті, але Бондар ліквідував загрозу. Українці більше били по воротах. У схожій до Чеха манері обрізалися й італійці. Кащук м’яч підхопив, але його удар заблокували. Після подачі кутового на підбиранні зіграв Дришлюк і пробив злету – повз ворота.

Можемо пригадати два штрафні удари від України. Перший заробив Кащук, але м’яч після удару Булеци в нижній кут потягнув Піццарі. А другий заробив вже сам Булеца, однак дозволив пробити Корнієнку, а той запустив м’яч над поперечкою. В одному з моментів під загрозою вилучення опинився Сікан. Нападник, який вже був на картці, зіграв із протяжкою проти голкіпера збірної Італії, але обійшлося.

Старт другого тайму був за Італією. Команда Ніколато притисла українців і часто в останній момент Попов і компанія витикали м’яч з-під ніг суперників. Однак стався і серйозний провал. Втратив позицію Дришлюк, і саме цією зоною італійці спрямували пас у вільну зону на Пінамонті. Капітан Італії корпусом відтис оборонця, але пробив просто у Луніна. Не вистачало свіжості крайкам збірної України Коноплі і Корнієнку, а звідси і страждала компактність в центрі поля та більше вільного простору з’являлося в Італії.

Дуже небезпечною вийшла атака у наших суперників, коли Скамакка виконав скидання на Пінамонті, а той досить цупко пробивав низом, але м’яч полетів поруч зі стійкою. Щоправда, у момент скидання Скамакка був у офсайді. Також цікаво, що свою атаку італійці продовжили, поки на газоні, після боротьби із Пеллегріні, перебував Чех.

Україна перетерпіла і провела свою класичну атаку на цьому Чемпіонаті Світу. Конопля на швидкості підключився правим флангом і віддав передачу на Булецу, що набігав. Відзначимо тут і роботу Супряги, який пропустив м’яч і повів за собою захисника. Ну, а Булеца розстріляв голкіпера італійців – 1:0.

Ставити крапку у цьому матчі мав Супряга. Владислав перебував в ідеальних для себе умовах: отримав передачу на хід, втік від захисника, але м’яч не влучив у ворота після його удару. Згодом нападник Динамо знову міг вириватися на вільний простір, але його, ціною картки, зупинив Раньєрі.

За десять хвилин до кінця матчу збірна України залишилася у меншості. Денис Попов сфолив проти Пінамонті і отримав другу жовту картку. Але навіть вдесятьох Україна могла забивати. Кащук змістився із флангу і неймовірним ударом поцілив у поперечку. Сил в італійців залишалося дуже мало, але вони все ж змогли вивести Капоне на ударну позицію. Десятка Італії пробив злету і вище.

Італія свого таки домоглася. Бондар вибивав м’яч і влучив у свого ж гравця, м’яч відлетів до Скамакки і той поборовся та пробив повз Луніна. Однак після перегляду VAR арбітр побачив відмашку Скамакки і скасував гол. Далі Італії просто не вистачило часу на те, щоб зрівняти рахунок. 1:0 – збірна України у фіналі Чемпіонату Світу.