Казковий фінал! Франція виграла Чемпіонат світу

Збірна Франції – чемпіон світу 2018 року. У найрезультативнішому фіналі турніру за останні 60 років французи перемогли Хорватію – 4:2.

Фото Getty Images

У Луки Модрича було багато фіналів, але цей – особливий.

Переможемо або програємо – у Хорватії все одно пройде землетрус. Сподіваємося, країна вийде на вулиці і святкуватиме.

Війна зробила хорватів стійкішими і наполегливішими. Але я не хочу говорити про минуле – треба дивитися у майбутнє.

Я зіштовхнувся у житті з великою кількістю труднощів. Головне – ніколи не здаватися і вірити в себе, продовжувати працювати. Завжди будуть злети і падіння, але треба боротися і намагатися здійснити свою мрію, – сказав Модрич перед матчем зі збірною Франції.

5-річний Лука Модрич пас кіз у селі😮У 32 роки футболіст зіграє у фіналі Чемпіонату світу🔥Зробить збірну Хорватії чемпіоном❓

Опубліковано FootballHub Неділя, 15 липня 2018 р.

Хорватія не була фаворитом фіналу, але команда зачарувала багатьох вболівальників з усього світу своїм характером. Українці взагалі вболівали за картатих як за свою власну збірну. Всі пам’ятають відео з Відою та Вукоєвичем?

Ми просто вирішили ще раз показати вам Віду😍 Давай-давай© 💪 #footballhub #футболхаб #croatia #wc2018 #хорватія #чс2018 #vida #vukojevic #віда #вида #вуко #динамо #worldcup

A post shared by FootballHub (@footballhub_ua) on Jul 9, 2018 at 6:07am PDT

Два роки тому збірна Франції програла у фіналі Євро-2016 Португалії на домашньому Євро. Прийшов час на титул?

Команда спокійна. Ми холоднокровні з самого початку турніру. Я сказав про волю Хорватії, але вона є і у нас. Безумовно, це найважливіший матч в кар’єрі моїх партнерів, і вони розуміють, яка відповідальність лежить на їхніх плечах.

Якщо знадобиться померти – ми помремо. Наша команда стала набагато досвідченішою з моменту фіналу Євро-2016, тому не думаю, що ми допустимо ті ж помилки, що і два роки тому, – дуже серйозні слова капітана французів Уго Льоріса.

А ще у збірної Франції є фартові вуса Аділя Рамі. Партнери смикають їх перед матчами і виграють. Чи допоможе це обіграти хорватів?

Збірна Франції відкрила секрет свого успіху🔥 Футболісти смикають вуса Аділя Рамі перед матчами😂 Допоможе у фіналі проти Хорватії❓ #footballhub #футболхаб #wc2018 #croatia #france #final #фінал #чс2018 #чемпіонасвіту #франція #хорватія #AdilRami #Rami #адільрамі #рамі

A post shared by FootballHub (@footballhub_ua) on Jul 13, 2018 at 10:55am PDT

На фінал Далич і Дешам виставили такі ж склади, як у півфіналах. В основі збірної Хорватії вийшли двоє екс-гравців УПЛ Іван Стрінич (Дніпро) та Домагой Віда (Динамо). Захисник киян Йосип Пиварич залишився у запасі.

Збірна Хорватії зіграла шість матчів Чемпіонату світу. Три з них з додатковим часом. Але стартові хвилини фіналу хорвати активному пресингували. І звідки в них стільки сил?

Франція не надто поспішала лізти вперед, спокійно діючи від оборони.

На 19-й хвилині Хорватія пропустила. Брозович збив Грізманна біля штрафного майданчика. Аргентинський арбітр Нестор Пітана призначив штрафний. Антуан навісив на Погба. Але верхову боротьбу виграв Манджукич і головою направив м’яч у дев’ятку власних воріт. Прикрий автогол для картатих. Особливо для Маріо. Він став першим футболістом в історії фіналів Чемпіонатів світу, який забив у свої ворота… Не про ТАКИЙ гол він мріяв…

Втім, Хорватія вкотре показала характер. Не минуло й 10 хвилин, як Іван Перішич забив у ворота Льоріса фантастичним ударом. Півзахисник Інтера опустив м’яч на газон після скидки Віди, прибрав захисника і вдарив з лівої у кут воріт. Це 1:1!

Як же швидко у футболі все змінюється. На 35-й хвилині м’яч влучив у руку Перішичу. Пітана скористався VAR і призначив пенальті. Гра рукою дійсно була. Але схоже, що футболіст зіграв не навмисно. Був пенальті чи ні ще довго звучатиме…

Був пенальті у ворота Хорватії❓Гра рукою Перишича до вашої уваги🤔Голосуй👇

Грізманн реалізував 11-метровий. Франція попереду – 2:1.

Наприкінці тайму Домагой Віда ледь не замкнув дуже небезпечну подачу з кутового. На перерву команди пішли за рахунку 2:1 на користь Франції.

Втім, саме Хорватія зробила цей фінал настільки яскравим. До всіх трьох голів першого тайму причетні саме хорвати – Манджукич забив у свої, Перішич зрівняв, а потім привіз пенальті. Франція лише раз вдарила у бік воріт Субашича – у моменті з пенальті.

Другий тайм знову активно почали хорвати. На 48-й хвилині Льоріс потягнув удар Анте Ребича під поперечку.

На 52-й хвилині за Францію відповів Мбаппе. Субашич ногами відбив удар Кіліана. На 59-й хвилині Мбаппе знову продемонстрував свою швидкість, випередивши Стрінича. 19-річний нападник ПСЖ прострілив на Грізманна. Антуан скинув Погба. Перший удар на себе прийняв Ловрен. А з другої спроби Поль точно влучив у кут воріт Субашича – 3:1!

А на 65-й хвилині Мбаппе зробив рахунок 4:1. Кіліан – перший підліток після Пеле, який забив у фіналі ЧС. Золотий хлопець!

Що за МАТЧ! Уго Льоріс жахливо помилився (привіт Лоріс Каріус). А Маріо Манджукич скористався щедрим подарунком суперника. Тепер рахунок вже 2:4. Хорватія не здається!

До фінального свистка хорвати мали трохи часу – намагалися тиснути, але французи вміло гасили їхній атакувальний запал, змушували помилятися і самі небезпечно вибігали до воріт Субашича.

4:2 – збірна Франції стала новим футбольним королем світу. Але яка ж прекрасна Хорватія! Дякуємо командам за чудовий фінал!