Домашня сторінка Актуально Кейн б’є рекорди і Данію. Англія завдяки суперечливому пенальті вперше виходить до фіналу Євро

1 min read
1
4,643

У Лондоні на Вемблі збірні Англії та Данії визначили другого фіналіста Чемпіонату Європи

Збірна Данія, для якої це Євро розпочалося жахливо, протягом турніру зуміла закохати у себе багатьох фанів. Скандинави вийшли з групи лише завдяки розгромній перемозі в останньому матчі з Росією з рахунком 4:1. До цього данці програли Фінляндії та Бельгії. У плей-оф Данія розібралася з Вельсом та Чехію і тепер на її шляху трапилася збірна Англії, яка ще жодного разу не пропускала на цьому Чемпіонаті Європи.

Англійці вийшли із першого місця з групи D, де були також збірні Хорватії, Шотландії та Чехії. В 1/8 Англія перемогла Німеччину 2:0 і не залишила шансів Україні у чвертьфіналі, розбивши команду Шевченка 4:0.

Стартові склади

Головний тренер збірної Данії вирішив не робити ніяких змін у стартовій одинадцятці на матчі плей-оф. Тому на поєдинок з англійцями вийшли ті самі гравці, що і на зустрічі з Вельсом та Чехією.

Англія після матчу з Україною зробила лише одну зміну: замість Джейдона Санчо з’явився Букайо Сака, який поєдинок з командою Шевченка пропускав через пошкодження.

Перший тайм

Цілком очікувано Англія з перших хвилин взяла м’яч під контроль і намагалася створювати моменти біля воріт Шмайхеля. Утім захист данців грав дуже чітко та надійно. Максимум, на який спромоглися англійці, це слабкий удар Стерлінга з меж штрафного майданчика у руки Шмайхеля.

Ближче до середини тайму данці відсунули англійців від власних воріт і навіть створювали свої моменти, щоправда, всі удари йшли повз ворота.

На 30-й хвилині скандинави шокували збірну Англії та її фанатів. Данці отримали право на дуже перспективний штрафний поблизу воріт. Дамсгор з 25-ти метрів фантастичною гарматою відправив м’яч під поперечку. Пікфорд тягнувся, але лише погладив м’яч – 0:1.

На 37-й хвилині підопічні Саутгейта могли зрівнювати рахунок. Після прострілу з правого флангу Стерлінг із декількох метрів розстрілював ворота Данії, але Каспер Шмайхель врятував свою команду, самовіддано кинувшись на м’яч.

Але вже у наступній атаці англійці таки досягли свого. Кейн зрячою передачею до штрафного майданчика розрізав захист данців. Сака увірвався з правого флангу і прострілив до воротарської зони, де К’яєр у боротьбі зі Стерлінгом зрізав м’яч у власні ворота. Варто відзначити, що якби не забив центральний захисник Данії, то це зробив би вінгер англійців – 1:1.

Другий тайм

По перерві перевірив реакцію Пікфорда Дольберг. Гравець збірної Данії небезпечно пробивав з-за меж штрафного майданчика у кут – голкіпер Англії у стрибку дістав м’яч. Вже після удару боковий арбітр зафіксував положення поза грою у футболіста Ніцци.

На 55-й хвилині господарі поля ледь не вийшли вперед. Після подачі зі штрафного Магвайр виграв повітря у двох захисників і майже з лінії воротарської зони завдав удару головою М’яч летів точнісінько під стійку, але Шмайхель у стрибку зробив фантастичний сейв.

У середині другого тайму Шмайхель знову врятував збірну Данії. Маунт виконував подачу з правого флангу, але м’яч зачепив Меле і рикошетом від захисника данців летів у ворота. Та голкіпер скандинавської команди відбив на кутовий.

Збірна Англії продовжила тиснути на ворота Данії, відчуваючи свою перевагу. Однак захист гостей був на висоті. Єдиний момент, який зуміли створити підопічні Саутгейта, це удар Магваєра головою на заключних хвилинах основного часу, але Шмайхель без проблем забрав м’яч до рук. І поєдинок плавно перейшов в екстратайми.

На старті першого додаткового тайму Кейн перевірив реакцію Шмайхеля

Нападник Англії після чудової передачі з глибини прийняв м’яч у штрафному майданчику суперника і пробив з гострого кута – голкіпер Данії відбив перед собою. Потім з-за меж штрафного майданчика стріляв Гріліш – сейв Шмайхеля.

На 102-й хвилині матчу головний арбітр матчу призначив пенальті у ворота Данії за “фол” на Стерлінгу у штрафному майданчику. Але де саме Данні Маккелі угледів порушення правил, не зрозуміло. Чи то нібито фолив Меле, чи ж Єнсен – наразі залишається нез’ясованим. Ми ж не можемо не відзначити акторську гру вінгера Манчестер Сіті, який майстерно малював момент. VAR підтримав рішення головного судді…

Photo by Laurence Griffiths/Getty Images

Виконувати одинадцятиметровий взявся Кейн. Удар нападника Англії з позначки Шмайхель потягнув, відбивши перед собою. Але форвард Тоттенгема був першим на добиванні і зрештою вколотив м’яч у сітку воріт – 2:1. Це 10-тий гол Кейна у фінальних частинах ТОП-турнірів. За цим показником він наздогнав рекордсмена Гарі Лінекера.

Після забитого м’яча збірна Англії почала грати на збереження результату. Саутгейт навіть зняв з гри на старті другого екстратайму Джека Гріліша, який з’явився на полі на 69-й хвилині, і випустив замість нього ще одного захисника Кірана Тріпп’єра. Англійцями таки вдалося втримати рахунок.

2:1 – Англія завдяки дуже суперечливому рішенню головного арбітра перемагає Данію і виходить до фіналу Чемпіонату Європи, де 11-го липня зіграє з Італією.