Класико за сценарієм Барселони. Реал прощається з надіями на чемпіонство?

Класико багато не буває. Декілька днів тому Барселона перемогла Реал на його полі і вибила вершкових із Кубка Іспанії. Приємною новиною для вболівальників мадридського клубу стало те, що Варан після жахливого розсічення в останньому матчі з Барселоною все ж вийшов у старті.

Реал був налаштований взяти реванш за поразку в Кубку і головне – повернутися до чемпіонських перегонів. Очний матч із Барселоною – чи не найкращий шанс. Зустріч тільки розпочалася, як Бускетс сфолив біля власного штрафного майданчика і отримав одну із найшвидших жовтих карток в історії Класико. Удар із 19-ти метрів взявся виконувати Бейл і відверто змарнував нагоду. Реал інтенсивніше рухався, але атаки його були надто передбачуваними. Вершкові діагональними передачами навантажували Вінісіуса і у другій частині тайму – Бейла.

Як це не дивно, але найгостріші моменти виникали не у гравців атаки Реала. Двічі загрожував воротам Тер Штегена Модрич. Спочатку він із меж штрафного пробивав у нижній кут, але удар заблокував Піке. До речі, саме із невдалого підкату захисника Барселони розпочалася атака Реала. А вже згодом хорват змарнував ще один потенційно гольовий шанс. Окрім Модрича пробивали також Регілон і Каземіро. Перший просто схибив, а постріл бразильця прийняв на себе захисник.

Барселона у своїх атаках була соліднішою. Не залишився без моментів Мессі. Він, як і Бейл, мав можливість забити зі штрафного, але теж влучити в площину воріт не зумів. Хоча аргентинець був ближчим до мети, ніж півзахисник Реала. Міг забивати Лео і з гри, але його черпачок над Куртуа вийшов неточним. В середині тайму цей же прийом значно краще вдався Ракитичу. Елементарна стінка призвела до пропущеного Реалом м’яча. Рамос викинувся на суперника та провалив зону в захисті, чим і скористався гравець Барселони – 0:1.

Окрім цього не менш хороший шанс забити був у Суареса. Знову стіночка вивела уругвайця на ударну позицію, але з пострілом Луїса впорався Куртуа. Що за Класико без скандалу? Ну, і хто ж міг опинитися в епіцентрі подій як не Серхіо Рамос? Капітан Реала грубо відмахнувся від Мессі, але арбітри залишили цей момент поза увагою.

Перший шанс по перерві мав Вінісіус. Бразилець пробивав із рикошетом, але не спіймав на протиході Тер Штегена. Барселона відповіла двома контратаками. Суаресу не вистачило швидкості, аби зручно вийти віч-на-віч, а удар Дембеле парирував Куртуа. Практично одразу золотий момент звалився на Вінісіуса. Гравці Барселони загубили м’яч у своєму штрафному майданчику і вже своїм тілом Ленгле мусив блокувати удар упритул.

Соларі замінив Крооса і Бейла, які відверто матч провалили, і у Реала покращилась якість роботи з м’ячем. Та разом із цим моментів біля воріт Барселони не побільшало. Наставник Реала остаточно пішов ва-банк, коли замінив Каземіро на Іско. Барселона була не проти такого сценарію і моментами перейшла на контратакувальну гру. А коли випадала нагода, то каталонці знущалися із суперника дрібними обіграшами, чи слаломом уздовж лінії власних воріт від Піке.

Реал створював лише напівмоменти. Простріли із флангів, спроби індивідуальних проходів у штрафний майданчик Барселони – все, що вдалося створити мадридцям. А чи могли бути якісь шанси із відмінною грою у відборі від Артуро Відаля? Чилієць гасив атаки Реала на стадії зародку. Чи не єдиний удар у площину від господарів по перерві – головою Варана. Але просто в руки голкіперу.

У компенсований час крапку в грі міг поставити Мессі, та м’яч після удару в дотик від аргентинця просвистів поруч зі стійкою. Другий тайм теж завершився невеликою штовханиною, і знову ніхто не був покараний.

Але це вже не має значення, оскільки одразу арбітр дав фінальний свисток, який зафіксував поразку Реала. Тепер мадридці за 12 турів до завершення чемпіонату програють Барселоні 12 очок. Інтризі кінець?