Коли у футбол грає 21 футболіст. А перемагають німці

«Не знаю, чому чемпіони часто не виходять з групи. У нас такого не буде»,- Йоахім Льов навіть після поразки від Мексики був абсолютно впевнений у собі і своїх хлопцях.

Але змін у складі після невдачі він зробив достатньо – аж 4 нові виконавці у старті на матч проти Швеції. Головне – на лавці Озіл. Плеймейкер, якого не критикував напередодні тільки ледачий, поступився своїм місцем Марко Ройсу.

І німці понеслися вперед. Вже на другій хвилині Дракслер міг забивати! Врятував воротар Ольсен…

Тиск Бундестіму не слабшав, і не було б сумнівів у перемозі Німеччини, якби не дуже стрімкі і гострі контратаки шведів. Рефері Марциняк двічі міг дуже суворо карати німців: ймовірно, що спочатку Форсберга, а потім Берга зупиняли з порушенням правил. Але польський арбітр вкотре себе вирішив не перевіряти і системою VAR не скористався (подібну і тоді точно помилкову самовпевненість він вже демонстрував, коли в матчі Аргентина – Ісландія не призначив пенальті за порушення проти Павона).

Дуже великий відтинок часу німці грали вдесятьох. Тойвонен вже після закінчення ігрового моменту необережно стрибнув і вдарив (випадково?) Руді ногою по обличчю. Себастьяну довго не могли зупинити кров. І навіть змушені були поміняти. Вийшов Гюндоган.

І от ще одна швидка атака шведів. Перехоплення у центрі поля – цього разу на вістрі – Тойвонен. І він перекидає Нойєра. 0:1. Гол скандинавів і чергове передчуття сенсації!

Одразу удар Гюндогана – Ольсену важко після рикошету але він м’яч відбив – Мюллер не встиг на добивання і апелював до арбітра, вказуючи, що його притримували. Новий момент – вже бив Боатенг! Не влучив у ближній кут… Попри всі намагання німці у першому таймі зрівняти рахунок не змогли. А Нойєр навіть змушений був рятувати після удару Маркуса Берга! Дуже гостросюжетна гра

Черговий кардинальний крок від Льова – у перерві: замість Дракслера – потужний форвард Гомес.

І дуже швидкі дивіденди: Вернер прострілив, Гомес відтягнув на себе захисника – Ройс забив. 1:1. Дуже важливий гол для Бундестіму на самому початку другого тайму. Щоби забити свій перший м’яч на турнірі німцям знадобилося 34 (!!!) удари.

Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images

В будь-якому разі навіть нічийний рахунок аж ніяк не влаштовував команду Льова. Турнірна ситуація створювала необхідність для Німеччини: лише перемагати!!!

Атаки накочувалися на ворота шведів одна за одною. Чудові шанси мали Ройс і Гомес. Кілька разів прицільно бив Кроос. Знову вривався у штрафний Вернер. Знову небезпечний простріл – цього разу ледь не забив у власні ворота Гранквіст.

Гол не приходив – зате прийшла червона картка. Боатенг намудрував, напорушувався: дві жовті, вилучення і німці вдесятьох на останні 10 хвилин найважливішого матчу.

Останні миттєвості. Чудовий момент для Маріо Гомеса. Він бив головою впритул. Не в кут – просто над Ольсеном. Воротар дуже ефектно врятував свою команду!

Далі ще крутіше. Брандт бив у стійку. Вернер міг добивати, але від нього м’яч просто відскочив – вище воріт!

Остання додана хвилина. Біля м’яча Ройс і Кроос. Ні, Крооосище! Як він вклався в цей удар! Вгатив м’яч у дальній кут. І подарував Німеччині перемогу. Вони виграли в меншості. Неймовірна розв’язка. Божевільний матч.  І чемпіон – ще досі ЧЕМПІОН!