Коноплянка допоміг Шальке закінчити перше коло перемогою

Євген Коноплянка вперше із 29 вересня вийшов у стартовому складі на матч Бундесліги. Заключний матч у 2018-му році Шальке проводив на виїзді проти одного із аутсайдерів чемпіонату – Штутгарта. Хоча, таке визначення достатньо умовне, якщо зважати, що відстань в турнірній таблиці між командами складала лише 1 очко.

Господарі здивували ще до матчу. Посеред тижня шваби анонсували, що на матч проти Шальке вийдуть у спеціально підготовленій ретро-формі присвяченій 125-річчю клубу. Натхненні шаленою підтримкою трибун гравці Штутгарта розпочали гру активніше за суперника. Проблеми гельзенкірхенців у захисті регулярно давали про себе знати. Особливо великими вони були на правому фланзі. Шопф часто не встигав відпрацьовувати в захисті, тому Інсуа мав чимало простору для гри вперед. Цим захисник вміло користувався і допомагав Дідаві, який був найактивнішим у складі обох команд.

Шальке відійшов від стартового натиску суперника і відповів своєю атакою, яка миттєво стала гольовою. Коноплянка отримав м’яч на куті штрафного майданчика, витримав паузу і вдало підключив Ощипку, який і викотив м’яч під удар Скшибському, 0:1. Мав спробу відзначитись і сам Євген. Українець в традиційному для себе стилі змістився із флангу, та поцілив у дальній кут. Цилер із ударом впорався. Штутгарт швидко зумів відновитись від пропущеного м’яча. Вже невдовзі вписати своє прізвище у протокол матчу мав намір Маріо Гомес. На щастя для Шальке із пострілом нападника Ферманн впорався. Так само голкіпер Шальке врятував і за декілька хвилин, коли впродовж 15 секунд пробивали Баумгартль і Дідаві.

Другий тайм розпочався ще веселіше, ніж перший. Спочатку Ферманн засумував і вирішив додати в матч гостроти. Голкіпер не встиг вчасно позбутись м’яча, який перехопив Гонсалес. Однак, вінгер Штутгарта так поспішав пробити, що влучив у стійку. Вже наступна ж атака у відповідь від Шальке так само була близькою до статусу гольової. Скшибський отримав передачу із глибини та вийшов віч-на-віч із голкіпером, але пробив вище воріт. Ще один шанс зробити дубль нападник Шальке втратив, коли пас Коноплянки перервав у підкаті захисник.

Ближче до середини другої половини гра заспокоїлась. Шальке остаточно перейшов на контратакувальну манеру гри. Господарі більше володіли м’ячем, але у позиційних наступах гравцям Штутгарта було вкрай важко наблизитись до воріт Ферманна на ударну відстань. Значно ближчими до того, щоб подвоїти свою перевагу були підопічні Тедеско, ніж господарів до того, аби відігратись. Каліджурі виконав подачу зі штрафного, а МакКенні черпачком міг закинути м’яч за комірець Цилеру. Та передчуття не підвело. Наступний кутовий став гольовим. Ощипка подав від кута і м’яч після удару Сане і рикошету від Гомеса опинився у воротах.

Коли вже здавалось, що Шальке спокійно доведе матч до впевненої перемоги і з поля пішов Коноплянка, дали про себе знати проблеми у захисті. Аколо отримав м’яч і вдосталь часу для того, щоб підняти голову і вирізати ідеальний навіс на голову Гонсалесу. На цей раз каркас йому не став на заваді, 1:2. Але радість господарів, як і інтрига в матчі тривала лише 2 хвилини. Скшибський обікрав суперника і віддав пас поміж захисників, який вдало обробив Кутучу і пробив повз Цилера, 1:3.

Заключні хвилини можна згадати в контексті дуже грубої гри і великої кількості суперечок. В одному з епізодів жовті картки від Фелікса Бриха отримали одразу чотири гравці. Заключні гольові моменти матчу були на рахунку Штутгарта. Аколо і Гонсалес мали по можливості забити. Щоправда удар першого аблокував Сане, а із пострілом другого впорався Ферманн. Шальке здобув дуже важливу перемогу над прямим конкурентом у турнірній таблиці і завершив перше коло Бундесліги на позитиві.