Король фіналів. Зінченко з Манчестер Сіті б’є Ліверпуль і бере титул

Суперкубок, який відкриває великий сезон англійського футболу, подарував вболівальникам на Вемблі багато емоцій.

Манчестер Сіті і Ліверпуль вирішили з початку матчу грати без розвідки і атакувати при першій же нагоді. Відкрити рахунок міг Мохамед Салах. Єгиптянин отримав м’яч на фланзі, увійшов у штрафний майданчик і пробив – повз ворота Клаудіо Браво (схоже, тепер саме чилієць перша воротарська опція Сіті).

Манчестер Сіті відповів голом. Чемпіони Англії готувалися провести заміну (травмувався Сане) і на вільний фланг змістився Де Брюйне. Містяни швидко розіграли стандарт, і Родрі довгим пасом знайшов у штрафному майданчику Ліверпуля Де Брюйне, бельгієць скинув м’яч на лінію воротарського, а там Сілва віддав на Стерлінга, який з декількох метрів пробив Аліссона – 0:1.

Дуже важко було Олександру Зінченку. Українцю на фланзі протистояв найпомітніший гравець Ліверпуля у першому таймі – Салах. Лідер Ліверпуля раз по раз обігрував свого опонента і загрожував воротам Манчестер Сіті. Наближче до успіху єгиптянин був на 15 хвилині, але його удар прийняла на себе стійка воріт Браво.

Другий тайм розпочався з атаки Ліверпуля. Мерсисайдці посилили тиск на фланг Зінченка, але українець вийшов на другий тайм абсолютно іншим футболістом і не дав Салаху пройти себе.

Photo by Clive Mason/Getty Images

Апогеєм тиску номінальних господарів стала 58 хвилина. Впродовж 60 секунд підопічні Клоппа двічі перевірили на міць каркас воріт Манчестер Сіті. Ван Дайк пробив в поперечку. М’яч вдарився об лінію воріт, його вибили в поле, а Салах вдруге в матчі поцілив у стійку.

Міг Стерлінг вирішувати все (або майже все) у цьому матчі на 61 хвилині. Вокер перехопив м’яч у центрі поля, обіграв суперника і віддав класний розрізний пас на хід Стерлінгу. Атакувальний гравець Манчестер Сіті вийшов віч-на-віч з Аліссоном, але забув пробити. Як показав повтор, Стерлінг хотів віддати пас на Вокера, який підтримав атаку, але в останній момент Ван Дайк закрив захисника Ман Сіті, що дезорієнтувало автора першого забитого м’яча у матчі.

Команда Клоппа відігралася на 77 хвилині. Зінченко сфолив проти Салаха, і цей штрафний мерсисайдці трансформували в гол. Хендерсон подав у штрафний майданчик, Ван Дайк скинув м’яч на лінію воротарського, де  Матіп без проблем переграв Браво – 1:1.

Міг у компенсований арбітром час вирвати перемогу для Ліверпуля Салах. Єгиптянин вийшов сам на сам із Браво, прибрав під ліву і пробив – Стоунз у відчайдушному стрибку удар заблокував, а добивання головою від того ж таки Салаха в диво-порятунок перетворив реактивний Вокер. Правий захисник манчестерців – без сумнівів найкращий гравець команди Гвардіоли в цьому матчі.

В серії пенальті гравці Манчестер Сіті, серед яких пробивав і Олександр Зінченко (хоча Аліссон був близький, аби потягнути удар українця), були бездоганні. Один невдалий удар Вейналдума і сейв Браво коштував мерсисайдцям першого титулу в сезоні!