Крах мрій Зінченка і Манчестер Сіті. Челсі у фіналі Ліги чемпіонів перемагає містян. ВІДЕО

Неочікувана поразка фаворита

У Порту на Ештадіу Ду Драгау в фіналі Ліги чемпіонів зійшлися Манчестер Сіті та Челсі. Обидва тренери випустили у стартовому складі всіх найсильніших виконавців. Ліворуч у захисті містян вийшов гравець збірної України Олександр Зінченко. Стартові одинадцять обох команд мали такий вигляд:

Активний початок

Вже на 8-й хвилині містяни мали чудову нагоду повести у рахунку. Едерсон виконав розкішне закидання з власної половини поля за спини захисників Челсі, Стерлінг втік від Джеймса, але не надто вдало прийняв м’яч у штрафному майданчику і оборонець зміг виправити свою помилку. Та все ж момент закінчився ударом п’ятою з гострого кута від півзахисника Сіті – Менді відбив на кутовий.

Моменти Челсі

Майже одразу лондонці відповіли небезпечною атакою. Гаверц прострілював з лівого флангу на лінію воротарської зони на Вернера, але нападник Челсі не влучив по м’ячу. Згодом німецький форвард змарнував ще одну гарну нагоду. Гаверц обікрав поблизу штрафного майданчика Ман Сіті Сілву та віддав на Вернера, але той з десяти метрів замість удару легко покотив м’яч у кут воріт – Едерсон спокійно забрав м’яч до рук.

На 38-й хвилині Тухелю довелося провести вимушену заміну. Досвідчений центральний захисник Тіаго Сілва отримав ушкодження в одному з моментів і замість нього вийшов Андреас Крістенсен.

Наприкінці першого тайму Челсі, який чавив упродовж усього першого тайму, таки дотиснув містян. Маунт зрячою розрізною передачею з власної половини поля вивів віч-на-віч з голкіпером Ман Сіті Кая Гаверца, за яким не добіг Зінченко. Німецький півзахисник обіграв Едерсона і покотив м’яч у порожні ворота – 0:1. Відзначимо, що для Гаверца це перший гол у цій Лізі чемпіонів.

Другий тайм для Манчестер Сіті розпочався невдало

Містяни і далі не могли пройти захист Челсі, а за 15 хвилин вони втратили лідера команди Кевіна Де Брюйне. Бельгієць жорстко зіткнувся з Рюдігером і не зміг продовжити гру.

У середині другого тайму Пулішич, який вийшов на заміну замість Вернера, міг подвоїти перевагу Челсі. Підопічні Томаса Тухеля розігнали швидку контратаку, яка закінчилася тим, що Гаверц вивів на побачення з Едерсоном Пулішича, але американський гравець пробив повз ворота.

Підопічні Хосепа Гвардіоли до останнього намагалися пройти захист лондонців, але так і не змогли створити бодай один небезпечний момент до кінця зустрічі. Тож Челсі стає переможцем Ліги чемпіонів сезону 2020/2021! А Ман Сіті залишається з єдиним трофеєм на міжнародному рівні – Кубком володарів кубків сезону 1969/70 років.