Кубок України. Вимучений вихід у фінал від Шахтаря

Дніпро-1 і Шахтар – лідери своїх ліг, які зійшлись у боротьбі за путівку до фіналу Кубка України. Напередодні вже сталась одна сенсація. Інгулець у надскладній дощовій битві переміг Зорю. Та чи статись ще одному диву? Кадрова ситуація Шахтаря дозволяла розмірковувати над цим. Марлос, Коваленко, Бутко, Жуніор Мораєс – усі ці футболісти не приїхали до Дніпра.

Шахтар із перших хвилин матчу розставив чіткі акценти у грі. Практично зі стартовим свистком міг забивати Тете. Бразилець отримав чудову нагоду і не менш зручну позицію для удару. Однак юний футболіст донеччан схибив. Наступним, хто мав шанс відкрити рахунок, став Ісмаїлі. Бразилець із глибини увірвався до штрафного майданчика суперника, по дорозі навіть встиг пожонглювати м’ячем, але пробив у голкіпера.

Після шаленого старту гра заспокоїлась. Господарі трішки вгамували нерви та паніку у своїх діях. Однак про контргру Дніпра-1 сказати практично немає чого. Лише двічі Шаповал намагався втекти по флангу та виконати простріл у штрафний майданчик. Команда Михайленка не звикла, коли її опорних півзахисників активно пресингують. Так двічі Батагов обрізався на своїй половині поля, але його помилки у голи не вилились. Дніпро-1 намагався попри все грати у свій футбол та виходити із оборони через пас. Але в першому таймі така тактика була безрезультатною.

Монотонне володіння м’ячем від Шахтаря прожовжилось і в другому таймі. Щоправда, не без епізодичних спалахів. Тайсон розрізним пасом із глибини підключив у вільну зону Тете, але позначилась незіграність партнерів. Невчасно зробив ривок новачок гірників. Дещо активніше та настирніше в атаці почав себе поводити Дніпро-1. Прокинувся Кузик на правому фланзі і виконав декілька ривків із м’ячем.

В середині тайму Дніпро-1 перехопив ініціативу, чи то Шахтар її віддав. Цілком можливо, що в першому таймі Паулу Фонсека побачив наскільки щільно та дисципліновано може грати в захисті команда Михайленка і вирішив спробувати зіграти на контратаках. Неприємна ситуація сталась із голкіпером Дніпра-1. Через травму не зміг гру продовжити Юрчук. Перевірити Кліщука міг інший гравець, який теж вийшов на заміну. Удар Нема із меж штрафного майданчика заблокував захисник.

Чи не найближчим до того аби забити був Болбат. Тайсон в дотик класно вивів його на ударну позицію. Болбат хитнув захисника, але пробив вище воріт. Ще гостріше було після подачі із кутового від Шахтаря. Декілька рикошетів і Кривцов вже з кількох метрів намагався переправити м’яч у ворота. Кліщук зумів заблокувати спробу суперника, і Куліш виніс м’яч подалі. Гірники продовжували кружляти навколо штрафного майданчика Дніпра-1, а господарі тримались із останніх сил. Прохід Соломона і подача на Дентіньйо принесли результат гірникам. За 5 хвилин до кінця матчу команда Паулу Фонсеки таки зуміла забити.

Вже у компенсований час пошкодження отримав Тарас Степаненко. Півзахисник Шахтаря одразу показав, що не зможе дограти матч. На щастя для Фонсеки, у гостей ще була заміна в запасі, тому Степаненка змінив Хочолава. А довершив справу гірників Манор Соломон, його удар після рикошету від Маркоса Антоніо залетів у верхній кут Дніпра-1.

2:0, гірники здобувають складну перемогу над командою Першої Ліги та виходять у фінал.