Лагідне суддівство. Шахтар з формальним пенальті бере реванш у Руха

Гірники після тріумфу в матчі Ліги Європи вдома приймали новачка УПЛ.

У першому колі Рух вдома сенсаційно зіграв внічию з Шахтарем 1:1, тому на київський поєдинок команда Каштру вийшла без недооцінки львів’ян. Господарі з перших хвилин заволоділи ініціативою, але небезпечну нагоду створили саме гості. Після удару з-за меж штрафного майданчика і рикошету від гравця Шахтаря м’яч потрапив до Кухаревича, який з близької відстані пробив поруч зі стійкою воріт Трубіна.

Такий тривожний сигнал одразу розбудив атаку гірників, які відповіли миттєво та результативно. Марлос вивів Тете віч-на-віч з Бандурою, бразилець голкіпера суперника обіграв і відправив м’яч вже у порожні ворота Руха – 1:0 на 9 хвилині.

Photo by Michael Steele/Getty Images

До перерви команди мали ще по одному супершансу. Дієві особи були ті ж самі: за Рух із близької відстані промахнувся Кухаревич після навісу від Климчука, а за Шахтер після класної передачі від Корнієнка вище воріт пробив Тете.

Другий тайм розпочався з атак Шахтаря і сумнівного пенальті у ворота Руха. Стасюк у боротьбі з Вітао поклав руку на талію бразильцю, м’яч полетів вище ігрового епізоду, а захисник господарів впав. Микола Балакін епізод прекрасно бачив, тому лагідний дотик гравця Руха не розцінив, як серйозне порушення. Проте іншої думки був арбітр, який працював з ВАР – Сергій Бойко. На відеоперегляді представники футбольної справедливості вгледіли “кричущий” фол, на який спочатку Балакін не зважив – пенальті! Одинадцятиметровий впевнено реалізував Майкон – 2:0.

Вже у компенсований до другого тайму час Бандура врізався у Корнієнка, за що Балакін після перегляду ВАР показав голкіперу львів’ян червону картку. Бандура залишив поле зі словами до рефері: “Глаз у вас нет”.

Деморалізований Рух створити проблеми Шахтарю у час, що залишився, не зміг. Гірники здобувають першу перемогу в УПЛ після у другій частині сезону.