Ігровий вкенд в Європі не залишився без українського сліду. Наші легіонери цими вихідними відзначились результативними діями: українські прізвища на табло були вписані у Бельгії та Іспанії, асистували партнерам в Туреччині та Німеччині. На жаль, не для всіх тренери знайшли місця в основі. Розглянемо детально досягнення представників нашого легіону в інших чемпіонатах.

Німеччина

Знову не отримав ігрового часу в Байєрі Владлен Юрченко. Натомість з перших хвилин зіграли два інших українських німця – Ярмоленко та Коноплянка. Андрій дебютував на домашньому стадіоні Боруссії та віддав гольову передачу. Євген допоміг своїм партнерам здобути перемогу над Вердером, але результативних дій на його рахунку не було.

Греція

На батьківщині еллінів епідемія травм серед наших. В лазареті АЕКа перебуває Дмитро Чигринський, а лікарі Астераса чаклують над Євгеном Селіним. Не грав цього вікенду і Євген Шахов, який не потрапив до заявки ПАОКа. Але із позитиву відзначився 180 зіграних хвилин у виконанні Будника та Приндети.

Чехія

Український дует Славії Ротань – Соболь відіграв від свистка до свистка. На відміну від минулого туру, де українці на двох награли лише 9 хвилин. Цими вихідними наші в Чехії не забивали, але своєю грою посприяли перемозі Славії над титулованою празькою Спартою.

Хорватія

Якщо тиждень тому в Хорватії на полі з’являвся лише Дмитро Льопа, то на цей раз появою потішив Іван Матяж. Щоправда і Льопа, і Матяж вийшли в середині другого тайму своїх матчів.

Бельгія

У Бельгії по-українськи людно. Тому не дивуйтесь, що вже другий тур поспіль маємо протистояння наших співвітчизників. Цього туру зійшлись Генк Руслана Малиновського та Сент-Трюйден Романа Безуса. Переміг останній, та більше того, екс-дніпрянин відзначився забитим м’ячем. Окрім цього відзначимо Пилипа Будківського, який відіграв весь матч за Кортрейк і аж одну зіграну хвилину Романа Яремчука.

Польща

Польська Екстракляса налічує аж шість українських легіонерів і тільки троє цього туру виходили на поле. Володимир Костевич (Лех) не грав через травму, а Олександру Шевелюхіну (Гурнік) і Дмитру Хомченовському (Ягелонія) не знайшлось місця у старті. Натомість ті, хто грали провели повні поєдинки.

Болгарія

Екс-карпатівець Ігор Пластун став одним із головних героїв останнього туру в болгарській першості. Українець забив після подачі з кутового і тим самим приніс перемогу Лудогорцю на Ботєвом.

Азербайджан

Найбільш густонаселений українським легіоном клуб – Габала. Окрім футболістів Дмитра Безотосного і Віталія Вернидуба цю команду тренує наш співвітчизник – Роман Григорчук. Цього вікенду габалинці впевнено впорались із Сабаілом 3:1 і закріпилась на третій сходинці. Ще один легіонер Антон Каніболоцький посеред тижня мав матч Ліги Чемпіонів проти Челсі. Аристократи вщент розбили Карабах 6:0, але українець просидів всю гру на лаві запасних. Однак, на вихідних Каніболоцький з’явився у старті і допоміг команді перемогти Кяпаз із рахунком 2:0.

Туреччина

Не зважаючи на початок осені, спекотно було у турецькій суперлізі. Практично усі легіонери потішили прихильників ігровою практикою. Осторонь залишився хіба що Денис Бойко, який потрапив в немилість тренерського штабу Бешикташу. Результативну дію на свій актив записав Сергій Рибалка. Українець відзначився гольовою передачею в матчі із Османліспором.

Іспанія

Знаковою подією запам’ятався вікенд українців в Іспанії. Роман Зозуля дебютував у стартовому складі Альбасете і відзначився забитим м’ячем. До слова, українець перервав свою 16-місячну безгольову серію. Ще один наш на піренейському півострові Василь Кравець за Луго цього тижня не грав.