Позаду черговий тур європейських чемпіонатів, а отже час для нашої постійної рубрики #Legioneros. Вікенд вийшов насиченим на голи, камбеки, українські протистояння та повний спектр емоцій. Звичайно, в епіцентрі уваги був матч Боруссії та шальке, ще один двобій наших легіонерів відбувся у Бельгії.

Німеччина

Ми вже анонсували рурське дербі і нашу увагу в Німеччині прикувало саме воно. Два кардинально різні тайми і за грою, і за результатом. До перерви Ярмоленко і компанія нищили гостей із рахунком 4:0. Та після перерви все перевернулось з ніг на голову. Шальке відродився із попелу і на 90+4 хвилині Налдо після подачі з кутового від Коноплянки зрівнянв рахунок. До речі, Євген записав на свій рахунок два асисти.

Греція

Дуже скромним для наших легіонерів у Греції видався вікенд. Лише Євген Будник з’явився на полі у складі своєї команди. Усі інші із різних причин залишились поза грою. Екс-нападник Ворскли та Металіста провів на полі 23 хвилини, а його Платаніас програв АЕКу 0:3. Команда Будника і Приндети продовжує перебувати на останній сходинці чемпіонату. Після 12 турів Платаніас набрав всього 6 очок.

Чехія

Руслан Ротань торимав травму і пропускав матч проти Яблонця. Едуард Соболь перебуває у відмінній формі і демонструє це в кожному матчі. Славія цього вікенду набрала тільки одне очко. Та це не надто засмутило чехів, які залишаються на третьому місці.

Хорватія

Щось пішло не так для наших у Хорватії. Іван Матяж після того як впродовж декількох турів поспіль залишався в запасі цього туру таки зіграв. Щоправда українець перебував на полі 9 хвилин від всього ігрового часу. Інший наш співвітчизник – Дмитро Льопа зіграв ще менше: 6 хвилин. Не дивно, що за такий мінімальний відрізок матчу жодними результативними діями легіонери не запам’ятались.

Бельгія

Ще одне українське протистояння цього тижня відбулось у Бельгії. Стандарт Валерія Лучкевича грав проти Генка Руслана Малиновського. Команда екс-дніпрянина перемогла, а сам гравець з’явився на полі за 20 хвилин до кінця матчу. Схожу кількість часу на полі отримав Роман Яремчук. Його Гент переміг Мускрон 3:1. Головним антигероєм тижня став Євген Макаренко. Захисник вже на першій хвилині відкрив рахунок, але забив він у власні ворота. Цим голом Макаренко поклав початок розгрому своєї команди Андерлехтом.

Польща

Не дуже ігровим став черговий тур Екстракляси для українських легіонерів. Тільки 3 із 7 наших гравців виходили на поле в складах своєї команди. Капітан Ягеллонії Тарас Романчук знову забив у складі польського клубу, але його м’яч став лише голом престижу, Ягеллонія поступилась Гурніку 1:3. Успішніше завершились матчі для Путівцева і Костевича. Лєх переміг Плоцьк, а Термаліка розписала мирову із Віслою. Обидва українці зіграли повні матчі.

Азербайджан

Віталій Вернидуб повернувся до стартового складу Габали і відразу ж його команда здобула розгромну перемогу. Підопічні Романа Григорчука здолали Кяпаз 6:1. Завдяки цій перемозі і втраті очок конкурентом Габала повернула собі другу сходинку.

Туреччина

Блізниченко, Рибка, Кучер, Бойко – усі вони не грали цими вихідними в Туреччині. За Карабюкспор грав лише Євген Селезньов, однак і його зусиль було недостатньо аби врятувати команду від поразки проти Бурсаспора. Ще один український турок, якому пощастило пограти у 13 турі – Сергій Рибалка. Сівасспор у складі із екс-динамівцем теж поступився, та із меншою різницею голів – 1:2.

Іспанія

Роман Зозуля продовжує забивати, а справи Альбасете йдуть вгору. Українець забив головою і вивів свою команду вперед, та наприкінці матчу Спортинг зумів врятувати гру, та в підсумку команди завершили матч із рахунком 2:2. Альбасете залишив зону вильоту і піднявся на 17 місце.

Білорусь

В чемпіонаті Білорусі був зіграний останній тур сезону. Динамо Мінськ перебував за 2 хвилини до чемпіонства, але БАТЕ в компенсований час зрівняв рахунок в матчі із Городеєю. Столична команда Хльобаса і Нойка фінішувала другою. Український нападник відзначився двома забитими м’ячами. Інший наш форвард – Артем Мілевський не забивав. Його Динамо закінчило сезон на 5 місці, що стало найкращим результатом за останні 7 років.