Лейпциг – Зоря. Поразка, за яку не соромно

Витримати шалений натиск Лейпцига і використати свої моменти – чи не головне завдання Зорі у матчі-відповіді плей-оф. Господарі, як і очікувалось, із перших секунд матчу розставили акценти у володінні м’яем. Доволі швидко тиск Лейпцига дав результат. Кевін Кампль знайшов простір між лініями українців і знайшов передачею Кунью. Півзахисник Лейпцига довго не думав і пробив з-за меж штрафного майданчика. М’яч після рикошету від Вернера пролетів над руками Луїса Феліпе.

Однак Зоря після швидкого нокдауну від німців не не опустила руки і продовжувала гнути свою лінію. Команда Юрія Вернидуба намагалась грати максимально компактно і мінімізувати наявність вільних зон у гравців Лейпцига. Та великою проблемою в першому таймі були підбирання. Практично усі вони були програні. Звідси і 80% ударів господарів. Лейпциш бив по воротах за першої ж можливості і моментами такі дії були відверто на користь Зорі. Міг значно полегшити завдання своїй команді Вернер. Тімо мав два прекрасні моменти: в першому не влучив із кількох метрів після прострілу Лаймера, а в іншому пробив у поперечку.

Зоря в більшості розраховувала на стандарти. Перший кутовий біля воріт німців створив пожежу у штрафному майданчику, але спритнішими у частоті ніг опинились господарі. Інший стандартний момент – штрафний у виконанні Харатіна. М’яч знову загубився поміж гравців і цього разу вже гравець Зорі встиг пробити, та удар Гордієнка заблокували. Своє щастя луганчани знайшли після швидкої контратаки. Рафаель в центрі поля розпочав атаку своєї команди, відіграв на правий фланг і увірвався до штрафного майданчика. Капітан Зорі навісом знайшов голову Рафаеля – 1:1.

Фантастичний старт другого тайму показала Зоря. Команди ще не встигли розбігатись після перерви, як українці забили вдруге. Обрізка Лецпцига у центрі поля і миттєва контратака Зорі. Закидання із глибини поля знайшов Рафаель, та віддав на Караваєва. Капітан луганчан увірвався до штрафного майданчика і виконав простріл-удар, який на лінії воріт замкнув Гордієнко. Було помітно, що другий пропущений гол серйозно спантеличив господарів.

Самовідданість гравців Зорі була ледь не ідеальною. Вернидуб кинувся на м’яч і заблокував простріл Вернера, який, напевне, мав би результативне завершення у гравців Лейпцига. Приємно відзначити, що підопічні Юрія Вернидуба не сіли в глуху оборону і регулярно намагались втікати в атаки. А Лейпциг із кожною наступною хвилиною нервував все більше. Загальна кількість дальніх неточних ударів зростала чималими темпами.

Господарі спробували розіграти атаку в середній пас. В сумнівній ситуації на межі фолу німці відібрали м’яч у Зорі. Вернер черпачком знайшов Аугустена і той в дотик прокинув м’яч повз Луїса Феліпе – 2:2. Заключні 20 хвилин стали нереально тривалими і складними для Зорі. Лейпциг усією командою перебував на чужій половині поля. Масовану захисну лінію гостей намагався вдруге дальнім пострілом прошити Кунья, та цього разу – повз ворота.

Так захопились господарі атакою, що могли пропустити і втретє. Зоря в декілька пасів створила свій наступ. Михайличенко позмагався у швидкості із останнім захисником Лейпцига і навіть зумів пробити, але його удар спокійно забрав голкіпер. Ледь не півтора десятка прострілів-подач посипалось на штрафний майданчик Зорі в заключні хвилини. Цей тиск привів до голу господарів, та, на щастя, із офсайду забили німці.

На 90-й хвилині матчу після подачі Сабітцера м’яч влучив у руку Віталію Вернидубу і арбітр поставив пенальті. Еміль Форсберг переграв із позначки Луїса Феліпе. В компенсований час Зоря спробувала влаштувати навалу, навіть отримала право на штрафний удар. Але Сілас вирішив пробивати із центру поля, а не навішувати. Лейпциг вирвав путівку до групового раунду Ліги Європи із рук Зорі, але команда Юрія Вернидуба заслужила на схвальні оцінки за характер і самовідданість.