Ліга Чемпіонів. Челсі приголомшує Аякс

В Амстердамі відкриття минулого сезону Аякс приймав Челсі.

У групі Н безапеляційний лідер амстердамський Аякс вдома екзаменував Френка Лампарда, який ще не має багатого досвіду на тренерській лавці. Після двох турів саме півфіналіст тогорічної Ліги Чемпіонів був лідером квартету і, незважаючи на грізне ім’я суперника, був фаворитом у домашній зустрічі.

Перший тайм пройшов за великої інтенсивності в ігровому плані (багато боротьби і спроб загострити), але за мінімальної кількості небезпечних моментів (з 11 ударів лише 1 був у площину воріт). Ближче до забитого м’яча були саме господарі, які на 35 хвилині навіть встигли порадіти голу. Зієш пробив, і м’яч після рикошету полетів на дальню стійку воріт Кепи, де ніким не прикритий Промес переправив його у сітку воріт Челсі. Арбітр після підказки відеоасистента м’яч не зарахував, зафіксувавши мінімальний офсайд у гравця Аякса.

Другий тайм розпочався з небезпечного моменту від Аякса. Мартінес відгукнувся на падачу з кутового від Тадича і пробив головою – Челсі врятувала стійка. Майже одразу непогано у кут пробивав Блінд, але Кепа без проблем м’яч упіймав.

Челсі відповіло мегашансом Батшуаї. М’яч після удару гравця Челсі рикошетом потрапив до нападника збірної Бельгії, який із 8 метрів без супротиву (в радіусі 4 метрів не було жодного гравця Аякса) чомусь вирішив пробити в один дотик – м’яч полетів набагато вище воріт.

Лондонці повірили у свої сили і в шанс виграти непростий для них матч. Винагорода за віру прийшла до Челсі на 86 хвилині. Пулішич розхитав захисника Аякса і прострілив на лінію воротарського майданчика, Батшуаї з 5 метрів не схибив – 0:1!

Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Тренер Аякса Тен Хааг кинув у бій одразу двох форвардів – Де Йонга і Хунтелаара, але врятуватися господарям не вдалося. Челсі перемагає завдяки вдалим замінам від Лампарда і приєднується до Аякса угорі турнірної таблиці групи Н.