Ліга Чемпіонів. Суто англійське вбивство Аякса

Аякс після виїзного успіху у Лондоні вдома приймав Тоттенгем.

Команди обмінялися ролями перед самим стартовим свистком. Тоттенгем цього разу вийшов з лідером, Соном, на чолі. Господарі теж були готові грати своїм найсильнішим складом, але, мабуть, на передматчевій розминці ушкодження отримав Нерес (в старті його замінив Дольберг), який у підсумку не потрапив навіть на лавку запасних.

Партнери бразильця не підвели і з першої хвилини почали вирішувати завдання виходу у фінал. За собою амстердамців повів капітан Де Лігт, який вже на 5 хвилині відкрив рахунок у матчі. Спочатку кремезний центральний захисник протиснув низенького Тріпьє, а потім переграв у повітрі Деле Аллі – кутовий чимось схожий на той, що приніс успіх у Турині – 1:0.

Photo Getty Images

Пропущений м’яч не надто збентежив гостей, яким все одно треба було забивати двічі, щоби пройти далі. І варто віддати належне команді Почеттіно, адже вона провела, здавалося, свій найкращий тайм у цьому протистоянні. Майже одразу Сон міг зрівнювати, але удар корейця дістався стійці. Трохи згодом той же Сон змарнував вихід віч-на-віч – Онана врятував Аякс. Ще за хвилину Лукас Моура мав шанс забити, але знову непробивним виявився голкіпер господарів.

Аякс, подивившись на небезпечні моменти від Тоттенгема, зробив висновки і знову показав свій високий атакувальний клас. Тадичу забракло десятка сантиметрів, щоби подвоїти рахунок. Проте серб не засмутився і на 36 хвилині виступив асистентом. Швидка контратака завершилася пасом Тадича на Зієша, який в один дотик пробив у дальній кут воріт – 2:0.

У другому таймі лондонцям нікуди було відступати, тож Тоттенгем кинувся в атаку. Спочатку супершанс змарнував Аллі, який із 4 метрів пробивав злету (після класного пасу Еріксена), але Онана зробив сейв.

А потім стався вибух! Щось схоже на те, що зробив Вейналдум у ліверпульському диві, повторив Моура. Бразилець за 5 хвилин оформив дубль, перевернувши матч із безнадійного на зустріч одного забитого м’яча. Перший свій м’яч Моура забив після класної контратаки (Де Лігта обіграли ще біля штрафного майданчика Тоттенгема, а опорники не підстрахували) – 2:1.

А на 59 хвилині рахунок став рівним. Онана потягнув удар Льоренте із декількох метрів і мав би забирати м’яч до рук, але завадив Шоне. Партнер голкіпера Аякса з рук свого воротаря вичепив м’яч і впав, а Моура помилку господарів поля використав на 100%, пробивши точно у дальній кут – 2:2.

Після швидкого початку другого тайму від Тоттенгема Аякс все-таки прокинувся, і Зієш із Тадичем могли повторити свій гол першого тайму. Передача Тадича з флангу дійшла до самотнього Зієша, марокканець бив у дотик – повз ворота.

Зієш міг знімати питання переможця за десять хвилин до завершення основного часу, але знову на заваді став каркас воріт. Удар у стійку – звична справа для цих команд у півфіналі Ліги Чемпіонів.

Міг Вертонген закінчити казку Аякса на 87 хвилині. Подача з кутового на Льоренте, який, вигравши боротьбу у двох суперників, скинув м’яч далі, на самотнього Вертонгена. Екс-гравець Аякса абсолютно самотній з лінії воротарського майданчика пробив у поперечку, а потім ще з добивання не зумів переграти Онана – неймовірний шанс англійців!

Впертість подарувала Тоттенгему диво. Моура на останній секунді доданих арбітром п’яти хвилин після скидання від партнера пробив з-під ноги Де Лігта повз Онана – 2:3!!

Photo by Dan Mullan/Getty Images

Неймовірна Ліга Чемпіонів дарує фанатам англійський фінал у Мадриді. Не знаємо, що трапиться у фіналі, але про цей плей-оф ви розповідатимете онукам!