Ліга Чемпіонів. Тоттенгем закінчує безпрограшну казку Ман Сіті

Перемога у Лізі Чемпіонів – головна мета і мрія Манчестер Сіті. В такому настрої команда Гвардіоли знищила Шальке в 1/8 фіналу. Але Тоттенгем – це зовсім інша історія. Пеп здивував кадровим вибором на матч. Якщо причина відсутності Зінченка цілком очевидна, то аналогічні рішення щодо Де Брюйне і Бернарду Сілви викликали чимало запитань.

Обидві команди не мали наміру ризикувати. Стартовий відрізок матчу минув аж надто спокійно. Ледь не перший вибух Стерлінга став фатальним. Прохід і удар вінгера був заблокований. Кюйперс вже вказав на кутовий, коли почув підказку від бригади VAR. Після перегляду інциденту арбітр зафіксував гру рукою Роуза і призначив пенальті. Але Агуеро не зміг переграти Льоріса – сейв від чемпіона світу.

Тоттенгем заграв ще впевненіше. Шпори абсолютно мінімізували усю можливу загрозу від Манчестер Сіті. Футболісти атаки гостей зовсім не мали простору для швидкісних проривів, а Агуеро був практично позбавлений м’яча. Звідси і два удари відчаю аргентинця до перерви. Щодо команди Почеттіно, то Тоттенгем відверто здивував. Надзвичайно спокійно та впевнено грали господарі. Прекрасний гольовий шанс мав Кейн. Гаррі несподівано опинився із м’ячем у штрафному майданчику суперника, одразу розвернувся і пробив – врятував команду Едерсон. Окрім цього ще можна згадати класну комбінацію Сіссоко та Аллі і удар останнього.

Із негативу теж відзначимо момент боротьби Кейна з Фернандіньйо. Можливо, нападник Шпор трохи підсів під суперника. Але Ферна після того, як впав на Кейна, ще й вдарив англійця ліктем. І тут все було очевидно на відміну від ситуації з Русланом Малиновським у Бельгії. Але бригада арбітрів та асистенти VAR момент проіґнорували.

Другий тайм команди почали з обміну ударами. Стерлінг та Сон перевірили реакцію воротарів – у обох із цим повний порядок. Щоправда, Едерсон постраждав вже в іншому моменті. Голкіпер Ман Сіті йшов на верховий м’яч і у повітрі зіткнувся із Отаменді. Дуже не зручно приземлився на газон бразилець. А далі сталася катастрофа для Тоттенгема, інакше це не назвеш. У боротьбі проти Делфа підвернув гомілкостоп Кейн і не зміг продовжити гру.

Практично вся загроза у Манчестер Сіті надходила від Стерлінга. Саме він виводив віч-на-віч Сільву, не пощастило тільки, що в іспанця зафіксували офсайд. Гвардіола зіграв обережно. А, можливо, і Тоттенгем нічого не дозволив опонентам.

В заключні 15 хвилин матчу Ман Сіті затис Тоттенгем на його половині поля. Містяни до останнього намагалися розхитувати захисну лінію лондонців. Тоттенгем приспав пильність суперника і провів кинжальну контратаку. Сон знайшов вільну зону і отримав точний пас із глибини. Здавалось, кореєць не найкращим чином прийняв м’яч, але зумів його зберегти в межах поля і сильно пробив низом. Едерсон пустив м’яч під собою – 1:0.

Манчестер Сіті продовжував битися головою об стіну. Просто нічого не вдавалось команді Гвардіоли попереду. А сам Пеп продовжив дивувати. Наставник Ман Сіті провів подвійну заміну на 89-й (!) хвилині. Десь ми вже таке бачили. А тим часом остаточну крапку міг поставити Тоттенгем. Роуз класно перевів м’яч на Сона. Кореєць прострілював уздовж лінії воріт. На виході зіграв Едерсон. Згодом схожий момент був у Де Брюйне, але і тут вдало зіграв голкіпер.

Тоттенгем втримав свою перевагу до кінця зустрічі. Лондонці провели практично ідеальний поєдинок і забезпечили собі перспективну перевагу у матчі-відповідь.