Ліга конференцій УЄФА. Формат турніру та кількість представників від України

З наступного сезону стартує ще один єврокубковий турнір

У сезоні 2021/2022 років разом із Лігою чемпіонів та Лігою Європи стартує дебютний турнір – Ліга конференцій УЄФА. Виконком УЄФА вже затвердив дату проведення фіналу, який відбудеться 25 травня 2022 року в албанській Тирані. У розіграші візьмуть участь 184 команди з усіх 55-ти національних асоціацій УЄФА, включаючи 46 клубів, які перейдуть із Ліги чемпіонів і Ліги Європи.

Формат

Перед груповим етапом відбудуться три відбірні раунди і раунд плей-оф. Раунд плей-оф буде розбито на основний шлях і шлях чемпіонів (для команд, що вилетіли зі шляху чемпіонів Ліги чемпіонів і Ліги Європи).

Офіційний сайт УАФ інформує про кількість квот для України на цей турнір. Прямих путівок до групового етапу не буде. До цієї стадії вийдуть загалом 32 команди:

  • 17 клубів — через основний шлях Ліги конференцій (серед них два представники України — третя та четверта або четверта та п’ята команди УПЛ, залежно від того, хто виграє Кубок України);
  • 5 клубів — через шлях чемпіонів Ліги конференцій;
  • 10 клубів — після вильоту з раунду плей-оф Ліги Європи (одним із них може бути й представник України — володар Кубка або третій призер УПЛ).
  • українські команди стартуватимуть з другого та третього відбірного раундів.
  • до групового етапу може потрапити і третя українська команда. Це може статися, якщо клуб програє у плей-оф кваліфікації Ліги Європи.

Буде вісім груп по чотири команди. Потім — стикові матчі, 1/8 фіналу, чвертьфінали, півфінали та фінал.

Переможці восьми груп Ліги конференцій виходять безпосередньо до 1/8 фіналу. Команди, які посядуть другі місця, гратимуть стикові матчі з командами, які стануть третіми у групах Ліги Європи, — розігруються вісім путівок до 1/8 фіналу.

Переможець Ліги конференцій УЄФА отримує трофей і путівку до групового етапу наступної Ліги Європи — у разі, якщо переможець не вийшов до Ліги чемпіонів через внутрішній чемпіонат.

Водночас введення Ліги конференцій вплине на формат Ліги Європи

Тепер в ній кількість учасників групового етапу скоротиться із 48-ми до 32-х. Замість колишніх 12-ти груп буде вісім по чотири команди в кожній.

Переможці восьми груп Ліги Європи виходитимуть безпосередньо до 1/8 фіналу. Володарі других місць гратимуть стикові матчі з командами, що посядуть треті місця у групах Ліги чемпіонів, розігруючи вісім путівок до 1/8 фіналу Ліги Європи. Тобто в турнір вводяться стикові матчі.

Зміниться й схема відбору до Ліги Європи. На груповому етапі гратимуть переможець попередньої Ліги конференцій, 11 володарів прямих путівок за результатами в національних турнірах, 10 команд із кваліфікації Ліги Європи і 10 учасників із кваліфікації Ліги чемпіонів.

Розклад матчів Ліги конференцій

Поєдинки відбуватимуся по четвергах, одночасно з матчами Ліги Європи.

Перший відбірний раунд: 8-е і 15 липня 2021 року.

Другий відбірний раунд: 22-е і 29 липня 2021 року. Тут стартуватиме четверта або п’ята команда УПЛ (залежно від того, хто здобуде Кубок України).

Третій відбірний раунд: 5-е і 12 серпня 2021 року. Тут стартуватиме третя або четверта команда УПЛ (залежно від того, хто здобуде Кубок України).

Раунд плей-офф: 19-е і 26 серпня 2021 року.

Груповий етап: 16-е і 30 вересня, 21 жовтня, 4-е і 25 листопада, 9 грудня 2021 року.

У разі невдачі в плей-оф раунді кваліфікації Ліги Європи до групового раунду Ліги конференцій перейде володар Кубка України (або третій призер УПЛ, якщо Кубок України виграє учасник Ліги чемпіонів).

Стикові матчі: 17-е і 24 лютого 2022 року.

1/8 фіналу: 10-е і 17 березня 2022 року.

1/4 фіналу: 7-е і 14 квітня 2022 року.

1/2 фіналу: 28 квітня і 5 травня 2022 року.

Фінал: 25 травня 2022 року (Націонал Арена, Тирана).

Читайте також: ЗМІ: Динамо спробує взимку підписати бразильського захисник

Повідомте нам, якщо ви помітили проблему
ПОВІДОМИТИ ПРО ПРОБЛЕМУ

Дякуємо! Ваше повідомлення було відправлено.

Вибачте, виникла помилка сервера!

Читайте також