Ліга Націй. Чехія – Україна: Фортуна посміхається сильнішим

Автор Вільям Шекспір

Новий турнір – нові надії для українських уболівальників.

Ви згадаєте, коли востаннє жодного гравця Динамо не було у стартовому складі збірної на офіційний матч? (Можливо, такого і не траплялося в офіційних зустрічах, а в товариській – 2009 рік, проти сербів). Не зрозуміло, що спонукало Шевченка обрати тих, кого він обрав, але тренер все-таки надав перевагу зігранішій парі Ракицький-Кривцов. Саме останній змінив на місці правого захисника Бурду (чи Хачеріді), який не надто вразив в останньому матчі з Карпатами. Також на підсилення Андрій Миколайович залишив у запасі Циганкова.

Україна стартує в Лізі Націй🔥Склад збірної Шевченка без несподіванок?Когось би змінили?

Опубліковано FootballHub Четвер, 6 вересня 2018 р.

Щодо суперника, то чехи здивували, але не так складом, як місцем проведення матчу. Невеличкий стадіон в Угерске Градіште на 8 тисяч місць має затишну атмосферу, але він дуже проблемний у логістичних питаннях. Веселощі для вболівальників, які спробували самотужки доїхати до місця зустрічі – це лише частина біди. Світло – те, чого частенько бракує на цьому стадіоні. Воно постійно зникає, тому на арені встановили резервний генератор. І от команди вийшли на поле, приготувалися співати гімни і світло… зникло. Через цей форс-мажор гру перенесли на 15 хвилин.

Чехія – Україна. 15 хвилин до матчу

Бойова готовність🔥Скандування українських фанатів лунають ще до стартового свистка😎Наповнись атмосферою гри!

Опубліковано FootballHub Четвер, 6 вересня 2018 р.

Матч розпочався якнайкраще для хейтерів тренера-Шевченка. Вже на 3 хвилині Шик ударив по двох місцях, де Шевченку закидали претензії по складу. Чех, як від стоячого пішов від Кривцова, і пробив у ближній кут воріт Пятова. Голкіпер України пропустив м’яч, ставши на коліна – 1:0.

Могла наша збірна відповісти своїм голом у перші 5-10 хвилин після удару Шика. Роман Яремчук, який вийшов на вістрі атаки, мав 3 нагоди упродовж цього часу. Двічі форвард пробивав головою і одного разу ногою – всі удари пройшли повз ворота.

Гра українцям у першому таймі давалася. Чехи віддали ініціативу гостям, не боячись тактичних перебудов команди Шевченка. Ярмоленко частенько опинявся на одній лінії з Яремчуком, а Марлос займав місце на правому фланзі (коли там не було ні Ярмоленка, ні Марлоса, Караваєв закривав весь фланг, підтримуючи атаку).

Одним із найкращих у першому таймі був Руслан Малиновський. Півзахсиник Генка загострював передачами і ударами майже в кожній своїй зустрічі з м’ячем. Удар Руслана зі штрафного на 35 хвилині з великими труднощами відбив Вацлік, не дозволивши бельгійському легіонеру збірної України стати для нашої команди героєм першого тайму. Натомість ним став Коноплянка. Саме Євген забив перший м’яч України в Лізі Націй. Тренерське рішення, чи індивідуальна майстерність? Байдуже. Гол Коноплянки вийшов класним! Марлос протягнув м’яч до штрафного майданчика суперника, зібрав на собі декількох опонентів і віддав на Ярмоленка, який хитро пропустив далі на Коноплянку. Для Євгена не склало особливих труднощів розхитати Кадержабека, який стояв, як здалося, “на двох опорних”. Коноплянка пробив у ближній нижній кут – 1:1!

Перший удар Коноплянки після перерви мав закінчуватися його другим голом. Матвієнко отримав передачу від Ракицького у штрафному майданчику чехів, зряче віддав на Коноплянку, котрий саме набігав, а півзахсиник Шальке в дотик пробивав у дальній кут воріт Врацліка – м’яч пройшов біля стійки.

Довелося чеському голкіперу рятувати свою команду за декалька хвилин після удару Ярмоленка. Сьомий номер збірної України отримав передачу у штрафному і за допомогою “еластико” прибрав суперника і завдав удару – Вацлік кінчиками пальців дотягнувся до м’яча.

Цей удар для півзахисника Вест Гема став останнім у матчі. Ярмоленка досить неочікувано на полі змінив Зінченко. Шевченко вважав, що гравець Манчестер Сіті стане тією ланкою, яка дозволить дотиснути Чехію.

Міг Зінченко забивати на 68 хвилині після паса п’яткою від Яремчука, але м’яч після удару українця пройшов повз дальній кут воріт Вацліка.

Мав Ентоні Тейлор призначати пенальті у ворота чехів. Яремчук був першим на м’ячі після удару Коноплянки і воротар, як показав повтор, намагаючись вибити м’яч, в’їхав у ногу нападнику збірної України. На відстані 2 метрів від епізоду був дармоїд, або як їх ще називають, додатковий арбітр, котрий фолу чомусь теж не побачив.

Хтось скаже, що фарт, а ми і не сперечатимемося, бо фортуна усміхається сильнішим. Циганков, який змінив Коноплянку, подавав у штрафний на Селезньова, Вацлік вийшов на перехоплення, але врізався у свого захисника. М’яч через неузгоджені дії чеських гравців відскочив до Зінченка, який відправив його у порожні ворота із 3 метрів – 1:2!

Україна розпочинає свою історію у Лізі Націй з перемоги!