Ліга Європи. Айнтрахт заштурмував Шахтар

Головний матч єврокубкової весни для донецького Шахтаря відбувся у Німеччині.

Паулу Фонсека своїм стартовим складом одразу відповів на запитання про “сюрприз” від португальського тренера Шахтаря. В центрі поля гірників вийшли  Алан Патрік і Коваленко, замість більш очікуваного Майкона. Віктор, за словами того ж Фонсеки, добре провів минулий матч з Айнтрахтом, коли українцю довелося перебудовуватися після вилучення Степаненка.

Манор Соломон у старті Гірників😳Паулу Фонсека виставив такий склад FC SHAKHTAR на матч проти Айнтрахта.Зможе Шахтар здобути позитивний результат?✍

Опубліковано FootballHub Четвер, 21 лютого 2019 р.

Щодо Айнтрахта, то в них очікувано на лавці залишився один із лідерів – хорват Ребич. Проте з’явився в основі Йович, який в атаці приєднався до ще одного кремезного нападника Аллера.

Переповнена Коммерцбанк-Арена з перших хвилин відчайдушно підтримувала свої, але в перші хвилини така атмосфера не  завадила гостям із України. Гірники впевнено контролювали м’яч, але за першої ж нагоди намагалися загострювати ситуацію. Вже на 7 хвилині класним пасом Алана Патріка ледь не скористався Мораєс, але від супернебезпечного моменту господарів врятував Мартін Гінтеррегер.

В цілому хороша гра Шахтаря кудись зникла на 5 хвилин і цей проміжок часу перетворився для української команди в жахіття. Спочатку Да Косту запустили флангом, він зробив простріл в штрафний майданчик, де самого залишили ледь не найнебезепечнішого гравця Айнтрахта – Йовича. Поки Матвієнко страхував Ісмаїлі Хочолава мав взяти на себе Йовича, але не встиг. Форвард Айнтрахта розстріляв ворота Пятова. – 1:0.

Майже одразу Мораєс спробував ударом з-за меж штрафного майданчика рахунок зрівняти. Удар бразильця виявився хоч і влучним, але занадто слабким, і Кевін Трапп удар потягнув.

Після удару Мораєса свою спробу відзначитися дальнім ударом виконав Роде. На відміну від гравця Шахтаря удар роде був більше продуктивнішим “завдяки” Миколі Матвієнку. Гравець збірної України рукою зупинив м’яч, який летів у бік воріт Пятова, тому арбітр зустріччі по ділу вказав на 11-метрову позначку. Француз Аллер м’яч і голкіпера розвів по різним кутам – 2:0.

Photo by Alex Grimm/Getty Images

До перерви свої напівмоменти мали ті ж самі Йович і Аллер, але відзначитися нападникам Айнтрахта не вдалося. Шахтар же мав дуже небезпечний стандарт. Штрафний метрів із 20 розіграли під удар Ісмаїлі, та в хокейному стрибку постріл бразильця заблокував Гачинович.

Після перерви Фонсека випустив на поле Майкона. Португалець зрозумів, що його експеримент із Соломоном в основі і Коваленком в опорній зоні не зіграв.

Шахтарю треба було забивати, і Шахтар забив! Марлос класним пасом знайшов у штрафному майданчику Ісмаїлі, той скинув на лінію воротарського на Мораєса. Жуніор у дотик пробив поміж ніг Траппу – 2:1 і більше половини тайму попереду!

Гол Мораєса окрилив гостей. Шахтар притис Айнтрахт до воріт. На 70 хвилині Марлос своїм ударом змусив всіх вболівальників схопитися за голову. Удар бразильця був потужним і здавалося, що влучним, але на допомогу Траппу прийшов каркас воріт.

Поперечка стала 12-м гравцем Айнтрахта у другому таймі. Тайсон після навісу партнера пробив головою, і знову каркас воріт удар відбив.

Фортуна повернулася до Шахтаря спиною, а до Айнтрахта – обличчям. Німці після 15 хвилин в окопах вибігли в контратаку, в якій фінтом Аллер поклав Пятова і спокійно відправив м’яч у сітку воріт Шахтаря – 3:1.

Четвертий гол Айнтрахта напевно був зайвим у цьому матчі, адже Шахтар своєю грою на такий розгромний результат не заслуговував. Проте хорват Анте Ребич був іншої думки і розхитавши опонента пробив з-під Хочолави у кут воріт Пятова – 4:1.