Айнтрахт – Челсі. Кривдники Шахтаря та Динамо грають внічию

Битва четвертих команд своїх чемпіонатів. Так можна охарактеризувати пару АйнтрахтЧелсі. Мауріціо Саррі не став змінювати собі і залишив Едена Азара в запасі навіть на півфінальний матч Ліги Європи. Натомість у старті вийшли Крістенсен, Емерсон, Лофтус-Чік, Педро і Жиру.

Перші десять хвилин не надто потішили змістовністю футболу. Команди по черзі ходили в гості на чужу половину поля, але без жодної гостроти. А ось далі Айнтрахт розгулявся. Господарі використовували свій головний козир – високу інтенсивність та командний високий пресинг. Челсі виявився не надто готовим до цього. Особливо Емерсон і Жоржиньйо. Перший найчастіше провалювався на своїй позиції.

Звідси і надактивність правого латераля Айнтрахта Да Кости. Німець декілька разів виконував гострі кроси у штрафний майданчик, але то Кепа перехоплював, то Йович не дотягувався до м’яча. Був момент і після стандарту. М’яч відскочив до Абрахама, який перебував на дальній стійці. Капітан злету пробив лівою – неточно.

Челсі в атаці виглядав аж надто примітивно, як для сарріболу. Лондонці просто виносили м’яч в розрахунку на Жиру, але той не чіплявся. А ось німці свого домоглись. І тут згадуємо про провал від Жоржиньйо. Бразильський італієць спочатку дивно відкрився у глибину флангу під передачу (тим самим повністю оголив центральну зону), однак партнери продовжили переміщення м’яча повз Жоржиньйо і обрізались. Півзахисник здійснив другу помилку: він одразу викинувся на суперника та був спокійно відіграний. Згадуємо, що в опорній зоні діра. Костич мав вдосталь часу аби вирізати пас на Йовича, а той головою пробив у кут. І десь у цей час до лінії свого штрафного майданчика добіг Жоржиньйо.

Айнтрахт проводив дуже сильний перший тайм, але за 5 хвилин до його завершення чомусь почав дуже глибоко сідати. У цей момент Челсі все сильніше нагнітав. Кутовий за кутовим заробляли лондонці. Двічі здалеку пробивав Лофтус-Чік, але ніяк не міг поцілити у площину. А ось Педро з цим впорався.

Гол прийшов із надцятого кутового для Челсі. Лофтус-Чік виборов м’яч у Абрахама і віддав на Педро. Іспанець пробив одразу і зумів прошити усіх гравців, які перебували в штрафному майданчику.

У другому таймі Челсі не збавляв обертів. Лофтус-Чік продовжував феєрити. Півзахисник класно розігнав атаку синіх, хитнув по дорозі Роде, обігрався з Педро та пробив. Однак точності пострілу не вистачило – вище воріт пройшов м’яч.

Привозили собі контратаки і самі гравці Айнтрахта. Йович необережно віддав назад, і в підсумку Вілліан виходив на ударну позицію, але акцентовано завдати удару не зміг. Челсі продовжував тиснути і Давід Луїс ефектно пробив у своєму стилі зі штрафного. М’яч після дотику до руки Траппа і поперечини полетів на кутовий.

Був у складі Челсі на полі і Жиру. Але француз в першу чергу запам’ятався тим, що випрошував пенальті в обох таймах.

За майже 30 хвилин другого тайму Айнтрахт лише раз небезпечно перейшов в атаку, однак Йович забарився із передачею вперед і випад господарів закінчився нічим.

(Photo by Martin Rose/Bongarts/Getty Images,)

Тренер франкфуртців Гюттер пішов у ва-банк і замість центрального захисника випустив нападника Пасьєнсію замість опорника Желсона. А гості продовжували тринькати моменти. Трапп відбив удар Лофтуса-Чіка, а добивання Азара заблокували захисники.

Ще один шанс забити був у Давіда Луїса, і знову після стандарту. Бразилець головою замикав подачу зі штрафного від Азара. Трапп впорався із ударом.

Олів’є Жиру, який весь матч випрошував пенальті для своєї команди ледь не привіз у свої. Роде у підкаті заблокував вибивання гравців Челсі і м’яч зрикошетив у нападника. В динаміці здалось, що була гра рукою, однак після повторів стало зрозуміло, що була гра плечем. Арбітри розібрались одразу і дали продовжити гру.

Лише наприкінці матчу прокинувся Айнтрахт. Да Коста хитнув Луїса і прострілив на Йовича. Лука на декілька секунд не встиг на передачу. Пізніше Абрахам перестрибнув усіх і пробивав після подачі з кутового – знову неточно. Значно кращий шанс мали Хасебе і Пасьєнсія. Японець запресингував Канте і змусив француза обрізатись перед штрафним майданчиком. В ситуацію встиг втрутитись Луїс і не дозволити Айнтрахту забити.

Айнтрахт і Челсі обмежились двома голами на дві команди. 1:1 – нічия, яка з огляду на стратегію двоматчевого протистояння більше на користь лондонців.