Ліга Європи. Шахтар розриває Базель на шляху до півфіналу!

Казка донецького клубу триває.

Шахтар у матчі з Базелем вирішив не відкладати у довгу шухляду справу проходу до піфіналу Ліги Європи. Вже на другій хвилині Жуніор Мораєс приймав вітання партнерів! Марлос подав із кутового, Фрай відпустив нападника Гірників, який випередив Ніколича і пробив головою у порожні ворота Базеля – 1:0.

Photo Getty Images

Наступні двадцять хвилин швейцарці намагалися прийти до тями, організовуючи спроби атак на ворота Пятова. Проте українська команда одразу остудила запал номінальних гостей другим голом. Швидкий випад Шахтаря завершився пасом Марлоса до штрафного майданчика, де після елегантного пропуску Алана Патріка свого удару завдав Тайсон. М’яч після рикошету від невдахи Фрая залетів у сітку воріт Базеля – 2:0.

До перерви донецька команда могла збільшити свою перевагу, але Ніколич врятував після удару Мораєса. А коли вже і голкіпер гостей був безсилим, на допомогу швейцарцям прийшла Фортуна у вигляді каркаса воріт (здалеку пробивав Маркос Антоніо).

У другому таймі швейцарці спробували притиснути Шахтар і навіть створили небезпечний момент. Кабрал обіграв Кривцова і намагався перекинути Пятова – повз ворота.

Шахтар не форсував події, адже рахунок повністю влаштовував Гірників, і просто дочекався свого шансу. Такий з’явився на 75 хвилині, коли Тайсон пішов у дриблінг і був збитий у штрафному майданчику Базеля Маршаном – пенальті. Одинадцятиметровий впевнено реалізував Алан Патрік – 3:0!

Добив провальних швейцарців Додо. Гірники організували контратаку, яку після пасу від Тете ударом у дальній кут завершив правий захисник Шахтаря – 4:0.

Гол Ван Волфсвінкеля лише підсолодив гірку поразку команди Марселя Коллера. 4:1 на користь Шахтаря.

Підопічні Луїша Каштру впевнено перемагають Базель і виходять до 1/2 фіналу Ліги Європи. Там на українську команду чекає битва з Інтером. В іншому півфіналі зійдуться Манчестер Юнайтед і Севілья, яка обіграла Вулвергемптон завдяки голу Окампоса (1:0).