Ліга Європи. ВАР був проти, але Шахтар подужав Бенфіку

Важлива перемога для українського футболу.

Перевірені бійці

Луїш Каштру не здивував складом на перший офіційний матч Шахтаря у 2020 році. Тренер Гірників виставив перевірених бійців на зустріч з Бенфікою, яка залишила основних Вінісіуса і Сілву на лавці запасних:

Настав час України у Лізі Європи ⚡️Шахтар і Бенфіка назвали основних👇

Опубліковано FootballHub Четвер, 20 лютого 2020 р.

Скасований гол

Португальські гості активніше розпочали матч, але Шахтар на 20 хвилині забив. Алан Патрік розігнав контратаку 3 в 2, віддав пас на Тайсона, екскапітан в один дотик потужно пробив – голкіпер Бенфіки Влаходімос відбив точно на ногу Марлосу, який з правої відправив м’яч у сітку воріт суперника. Раділи футболісти донецького клубу рівно до моменту, коли арбітр перевірив забитий м’яч на офсайд. ВАР в Лізі Європи працює з цьогорічного плей-оф, тож гол скасовано через положення поза грою у Марлоса.

Оговталися від такого ляпаса футболісти Бенфіки під завершення тайму. Піцці затяжну атаку своєї команду завершив небезпечним ударом – м’яч пройшов біля стійки воріт Пятова.

Голепад по перерві

Другий тайм розпочався з небезпечних моментів господарів. Тайсон віддав на Мораєса, бразильський українець прибрав оборонця Бенфіки Ферру і з меж штрафного майданчика потужно пробив по воротах Влаходімоса – сейв грецького голкіпера португальців.

На 50 хвилині Шахтар від забитого м’яча відділили лічені сантиметри. Алан Патрік класним пасом розрізав захист гостей, Ісмаїлі з меж штрафного майданчика без супротиву суперників пробивав по воротах Бенфіки – удар бразильця прийняла на себе стійка. А Коваленко, який намагався добити м’яч у сітку, пролетів повз ціль.

Влаходімос творив дива, врятувавши після удару Марлоса. Але зі снайперським пострілом Алана Патріка голкіперу Бенфіки впоратися не вдалося – 1:0. Бразилець пробив не сильно, але точно у нижній кут воріт грека.

Гол Шахтаря розбудив Бенфіку і за 10 хвилин Орли зрівняли рахунок. Тавареш обіграв Матвієнка у штрафному майданчику донеччан і пробив. М’яч після сейву Пятова відлетів у бік, і Серві проштовхнув його знову на Тавареша, який рахунок зрівняв. Арбітр довго чекав рішення щодо офсайду в Серві, а в підсумку подивився повтор сам. Скасував взяття воріт і вказав на одинадцятиметрову позначку (дуже дивний ВАР). Піцці пенальті реалізував – 1:1.

Українську команду такий розвиток подій в домашньому матчі не влаштовував. Гірники увімкнули пресинг і на 72 хвилині це дало результат. Тайсон запресингував Діаша, вибив м’яч на Мораєса, який у штрафному майданчику пасом знайшов Коваленка – удар в один дотик – і 2:1 на табло!

Міг врятувати португальців Грімальдо, але потужний удар з меж штрафного майданчика захисника майстерно нейтралізував Пятов!

Шахтар у класному для себе матчі здолав Бенфіку! На жаль, за такої переваги розрив перед матчем у Португалії лише мінімальний 2:1.