Лікар кантону Люцерн помилився© Експрезидент УПЛ швейцарець Томас Грімм став на захист української збірної

Колишній очільник Української Прем’єр-Ліги швейцарець Томас Грімм зараз перебуває в Люцерні і поділився з виданням Blick своїми думками щодо ситуації довкола матчу Швейцарія – Україна.

Скріншот з сайту blick.ch Пряма мова

Я був разом із генеральним секретарем УАФ у готелі Люцерна, коли почув цю інформацію. Я бачив лист, його надіслали і мені в електронній формі. Причиною скасування матчу назвали попередження неконтрольованого розповсюдження вірусу в середині збірної України та серед населення.

Я не можу зрозуміти цієї причини, особливо тієї частини, де йдеться про населення. Протокол УЄФА передбачає неможливість контакту з місцевим населенням. Крім того, було вказано, що невідомо достеменно, скільки у збірній України інфікованих навіть серед людей з негативними тестами. За увесь свій час у готелі, проведений разом із делегацією, можу запевнити – захисні маски носили всі без винятку.

Але лікар кантону Люцерн відправив делегацію на карантин

Я не розумію цього рішення. Це не співставно. У Швейцарії досить помірні обмеження щодо ковіду, якщо порівнювати з іншими сусідськими країнами. Тут навіть можна піти до ресторану, і в кантоні Люцерн також.

Теоретично, ризик для здоров’я був для обох суперників, але не для населення. Умови, в яких перебуває збірна України, не порівняти з матчами внутрішнього чемпіонату чи хокейними зустрічами. Бо гравці не живуть разом у готелі, їдуть додому після поєдинків – у них більший ризик зараження. А тут вся делегація сидить у готелі під постійним наглядом. Жодної небезпеки для жителів Люцерна не було.

Контакту з населенням не було. Якби рішення про проведення матчу приймали УЄФА та асоціації – гра нікому б не зашкодила. Це вже не має нічого спільного зі спортом найвищого рівня. Я просто питаю себе: де більший ризик зараження? В ресторані із сотнею гостей без тестів чи на полі, де кожен зі свіжим негативним результатом… Ризик зараження відомий усім, футболістам доводиться грати з суперниками, які можуть згодом видати позитивний тест.

Які шанси у Швейцарії на виграш цієї справи?

Можу лише припускати. Але цієї дискусії можна було б уникнути, якби лікар кантону Люцерн не ухвалив помилкового рішення. Наприклад, можна було перенести матч на 18 листопада і ще раз протестувати збірну України. Було б 13 футболістів – можна грати.

Будь-яке рішення по матчу, прийняте не на полі, буде несправедливим. Адже жеребкування може і не бути на користь Швейцарії.

Можливо, гру перенесуть на 2021-й рік. Може, в рамках підготовки до Євро-2021. На мій погляд, в УЕФА немає обмежень на проведення цієї зустрічі наступного року. Це було б справедливо.

Певні варіанти розвитку подій озвучив напередодні також Ігор Циганик.

Читайте також: Українці не шукали рішення© Швейцарці звинувачують збірну України у зриві матчу?

Повідомте нам, якщо ви помітили проблему
ПОВІДОМИТИ ПРО ПРОБЛЕМУ

Дякуємо! Ваше повідомлення було відправлено.

Вибачте, виникла помилка сервера!

Читайте також