Ліверпуль обеззброїв молотобійців

На цей матч першого туру АПЛ українські вболівальники чекали, мабуть, більше, ніж на будь-який інший. Вест Гем гостював на Енфілді, але Андрій Ярмоленко залишився на лаві запасних.

Ліверпуль, який не програв жодного домашнього матчу минулого сезону, із перших секунд взявся працювати над продовженням цієї серії. До 20-ї хвилини матчу мерсисайдці мали скажений відсоток володіння м’ячем – 70. Але це не було просто перекатування поперек-назад. Команда Клоппа грала із високою інтенсивністю та постійним просуванням вперед. Новачок червоних Кейта активно шукав зони поблизу воріт Фабіанськи. Немов репетицією став фланговий простріл Александра-Арнольда, який не встигло замкнути одразу все атакувальне тріо Ліверпуля.

Чому репетицією? Бо наступний такий простріл, але з лівого флангу став гольовим. Відпрацював у відборі Кейта, перевів м’яч на Робертсона, а той виконав силовий простріл, під який підставив ногу Салах – 1:0. Після забитого м’яча Ліверпуль взяв паузу на 10-15 хвилин і у цей час Вест Гем згадав про атаку. Двічі на ударній позиції був Арнаутович, але жоден його момент не закінчився голом. Спочатку діагональ Огбони призвела до не точного удару в дальній кут, а позиційна незграбність арбітра і втрата концентрації червоних спричинили ще один шанс для австрійця, та знову без гола.

Завершив перший тайм Ліверпуль результативно. Знову до гольової атаки доклався Робертсон, але цього разу до свого активу він записав передостанню передачу. Практично на лінії Мілнер дістав закидання шотландського захисника, у що не повірили оборонці Вест Гема, адже зупинились, і вже у порожні ворота м’яч переправив Мане.

За рахунку 0:2 заміна у складі Вест Гема була очевидною, але вийшов підсилювати гру в атаці не Ярмоленко, а Снодграсс. Ліверпуль не відступив від свого плану на гру і продовжував нагнітати біля чужих воріт. Ситуація для гостей стала катастрофічною на 53-й хвилині. Червоні розіграли атаку в короткий пас, Фірміно віддав точний останній пас на Мане, а сенегалець оформив дубль. Але варто підкреслити помилку арбітра у цьому епізоді, Мане і Салах в момент передачі перебували в очевидному офсайді.

За 25 хвилин до кінця матчу Ярмоленко таки вийшов на поле, змінивши Арнаутовича. Однак у Вест Гема мало що виходило у цьому матчі. Ліверпуль грав компактно, а якщо у якихось зонах виникало просідання, то господарі миттєво збивали темп дрібними фолами. Ближчим до четвертого гола наприкінці матчу був Ліверпуль, аніж Вест Гем наблизився до того, щоб забити хоч один у відповідь. Салах, як і у першому таймі, намагався замкнути простріл, але зовсім трохи не встиг. Та свій четвертий гол червоні забили. Дані Старідж, який тільки вийшов на заміну, першим дотиком переправив м’яч у ворота.

Ліверпуль впевнено і розгромно переграв Вест Гем у стартовому матчі чемпіонату. 4:0 – такий рахунок зафіксував фінальний свисток головного арбітра.