Ліверпуль — Порту. Мерсисайдці близькі до півфіналу ЛЧ

Перші чвертьфінальні матчі Ліги Чемпіонів проходили в Англії. Тоттенгем приймав Манчестер Сіті, а Ліверпуль грав із Порту.

Порту ще зі славетних переможних часів Моурінью не перемагав англійські команди на Туманному Альбіоні. Перші хвилини матчу одразу дали зрозуміти, що й 2019 рік не стане переломним. Кейта вже на 5-й хвилині зіпсував настрій Касільясу та його команді. Мане включив на лівому фланзі типового себе, перехитривши двох захисників, віддав у центр на Фірміно, а той вже скинув під удар Кейта. Півзахисник пробивав метрів із 17-ти і від ноги захисника м’яч влетів у правий верхній кут воріт — 1:0.

Мерсисайдці продовжили гнути свою лінію. Оборона Драконів не встигала за швидкими переміщеннями Мане та Салаха. Але другий гол прийшов дуже швидко не від них, а від Фірміно. На 26-й хвилині Хендерсон одним пасом розрізав всю оборону Порту, віддавши у вільну зону штрафного майданчика на Александра-Арнольда. Правий захисник Ліверпуля класно прострілив уздовж воротарського майданчика, а Фірміно спокійнісінько замкнув простріл — 2:0.

Варто віддати належне португальцям, які не знітилися і провели дві небезпечні атаки. У першому моменті Марега вийшов майже сам на сам з Аліссоном, але з гострого кута влучив просто в голкіпера. А в другому епізоді той самий Марега не зміг скористатися позиційною помилкою захисників під час подачі з кутового і пробив не сильно в руки Аліссону майже з району воротарського майданчика.

Ліверпуль в першому таймі грав у свою гру: гравці атаки крутили комбінації, а крайні оборонці робили класні забігання. Португальці двічі могли забити, але не скористалися своїми можливостями. За такої гри були сумніви, що у другому таймі Дракони матимуть бодай пару хороших моментів.

Після перерви Ліверпуль продовжив постійно тиснути і пресингувати суперників. Гравцям Порту було важко виходити в атаку через короткий та середній пас, а довгі передачі просто не доходили до адресатів.

Дуже хотів забити Салах. Єгиптянин мав декілька хороших нагод відзначитися, але за Порту часто грали і фарт, і рикошети, і досвідчений Касільяс.

Та у цьому матчі не тільки Салаху не щастило. Форвард Порту Марега і у другому таймі міг завершити декілька хороших атак. З ним дуже невпевнено грав Ловрен, тому у нападника португальців з’являлися моменти. Але Марега ніяк не міг влучити у ворота.

Кращих можливостей забити Порту більше не мав у другому таймі. А ліверпульці, схоже, в кінці матчу просто воліли залишити свої ворота недоторканими.

Комфортна перемога підопічних Клоппа, який ще перед поєдинком із Баварією говорив, що в домашніх матчах дуже важливо не пропускати. Ліверпуль ще й забив два, тож може доволі комфортно почуватися перед матчем-відповіддю.