Люксембург – Україна. Перемога, за яку соромно

На фоні переможної нічиєї із Португалією збірна України підходила до матчу проти Люксембурга, який на момент початку другого туру кваліфікації займав першу сходинку в групі.

Андрій Шевченко обіцяв здивувати ротацією і він це зробив. Одразу 5 змін відбулось у складі збірної України. Через травми не змогли зіграти Марлос і Кравець, тому вихід Мораєса з перших хвилин напрошувався. Україна вийшла на гру із дуже атакувальним трикутником в центрі поля: Зінченко, Малиновський і Безус. З одного боку це більша варіативність при позиційних атаках, а з іншого – проблеми під час контратак суперника.

Як вміє втікати у контратаки збірна Люксембурга запитайте у литовців. Практично 40 хвилин збірна України грала без моментів. На перших хвилинах Мораєс пробивав головою, але такий удар точно не можна назвати небезпечним. Суперник здивував активним командним пресингом і досить сміливо намагався контролювати м’яч та комбінувати. Серйозний дзвіночок пролунав, коли Андрій Пятов двічі врятував збірну України. Спочатку він парирував удар головою, а після добивання м’яч просто влучив у нашого голкіпера.

За декілька хвилин Тюрпель змусив заклякнути тисячу українських вболівальників на стадіоні і мільйони біля телевізорів. Із прострілом з правого флангу не зміг впоратись ні голкіпер, ні Бурда, який махнув повз м’яч, а далі був рикошет від Бутка, і нападник Люксембурга спрямував м’яч вже у порожні ворота. Цей гол розізлив збірну України і добре, що досить швидко їй вдалось відігратись. Зінченко виконав магічний черпачок, який ефектно завершив Циганков, 1:1.

Другий тайм почався із трьох поспіль кутових у Люксембурга. Останній стандарт із цієї серії цілком міг завершитись голом. Позиційно помилились захисники України і залишили Венсана Тілля самого. Той прийняв м’яч і другим дотиком спробував шведою вирізати у дальній кут – неточно.

Циганков найбільше за усіх намагався щось створити попереду. Вінгер Динамо самотужки прорвався повз суперників і виконав подачу на Мораєсу. Зовсім трішки точності не вистачило Віктору під час навісу.

На 62-й хвилині збірна України отримала право на штрафний удар із самої лінії шрафного майданчика. Одразу 4 гравці перетендували на його виконання. Відповідальність на себе взяв Євген Коноплянка, тим самим нагадав, що він все таки на полі. Та удар вінгера Шальке вийшов невдалим.

Андрій Шевченко по ходу тайму замінив Безуса на другого форварда. З’явився Роман Яремчук.

Близьким до успіху був Жуніор Мораєс. Нападник Шахтаря на межі штрафного майданчика обігрався з Циганковим і цілив у дальній кут. Удару нападника бракувало кількох сантиметрів для того, щоб стати результативним.

В заключні хвилини збірна України закрила Люксембург біля його штрафного майданчика і почала закидати воротарський майданчик подачами із флангів. Дуже хаотичними та спонтанними виглядали усі намагання збірної України вирвати перемогу в матчі. Люксембург моментами спалахував у контратаках, і десь лише техніки бракувало супернику, аби завершити свої вилазки ударами. Пострілом відчаю став удар Коноплянки. Голкіпер Люксембургу намертво зафіксував м’яч в руках.

Наприкінці матчу ще й травми зазнав Олександр Караваєв. Гравець Зорі із сльозами на очах залишив межі поля. Стиснулось серце у всієї України, коли гравці Люксембурга вибігли у контратаку 2 в 1. На наше щастя завершальний удар пройшов повз ворота.

І як круто все змінилось на останніх секундах матчу. Жерсон Родрігес, який впродовж усього матчу возив правий фланг збірної України, зрізав м’яч у власні ворота. Команда Андрія Шевченка вимучила перемогу і завершила гостьову спайку із 4 очками в активі. Українці на вершині групи В, оскільки португальці з себами зіграли внічию 1:1.