Манчестер Сіті Зінченка з величезними проблемами переміг Лестер

У передостанньому турі Англійської Прем’єр-Ліги до Манчестера нашого Олександра Зінченка завітав Лестер.

Аби зрозуміти важливість цього поєдинку для містян варто згадати про Ліверпуль, який чекає. Чекає на те, що команда Гвардіоли все ж втратить очки у одному із двох останніх турів. І Лестер — ідеальний кандидат для того, аби засмутити Ман Сіті. Адже у трикутнику Манчестер Сіті—Лестер—Ліверпуль є один дуже важливий персонаж — нинишній наставник Лисів та колишній тренер мерсисайдців Брендан Роджерс. Саме він у 2014 році з Ліверпулем програв запеклу чемпіонську гонку Ман Сіті. То чому б зараз не можна було ефектно вибачитися перед ліверпульськими вболівальниками і відібрати дорогоцінні очки в манчестерців?

Манчестер Сіті одразу ж включив режим славнозвісного гвардіолівського футболу. Містяни традиційно активно використовували контроль м’яча + пресинг + швидкість гравців атаки. Але Лестер здивував. Дуже спокійною грою в обороні та відсутністю вільних зон для атак господарів. Підопічні Роджерса ще й регулярно намагалися вибігати в контратаки, адже було кому їх використовувати — Варді знаходився у постійній готовності.

Манчестерці неймовірно завелися у другій половині першого тайму. Спокійного розіграшу м’яча біля штрафного майданчика Лестера було недостатньо, тому підопічні Гвардіоли почали грати швидше і ширше. Стерлінг та Бернарду Сілва регулярно на швидкості проходили по флангах та робили дуже небезпечні передачі у штрафний майданчик. Однією з таких міг скористатися Агуеро, коли пробивав майже з воротарського майданчика головою. Шмайхель неймовірним чином зреагував на удар, перевівши м’яч в поперечку, а там вже підстрахували партнери по команді.

Компактність гри Лестера в обороні вражала у першому таймі. Футболістів Сіті постійно зустрічали двоє гравці гостей. Вінгерів Містян змушували зміщуватися із м’ячем під неробочу ногу, тим самим, зменшуючи ризик хорошого удару або націленого пасу. А підключення Зінченка чи Вокера по флангу виглядали надто пасивними. Обидва більше зміщувалися в центр в пошуках м’яча.

Гвардіола не став чекати щастя, якого поки не було на Етіхаді та вже на початку другого тайму випустив Сане замість Фодена. Тільки-но Пеп трохи розвантажив центр поля, як у Лестера виник небезпечний момент. Магуайр опинився з м’ячем на фланзі на місці лівого півзахисника, віддав у вільну зону в центр на Меддісона, а той пробив низом метрів з 25-ти – трохи невлучно.

Манчестерці билися об стіну на флангах, а треба було просто влучити з далекої відстані. Компані показав партнерам, як це робиться…

До кінця матчу залишалося 20 хвилин. Капітан Ман Сіті на чужій половині шукав очима когось з нападників, але вигадав шалений удар у самісіньку праву дев’ятку метрів з 28-ми. Ані захисники, ані Шмайхель не очікували такого пострілу. І такий потужний удар жоден воротар не потягнув би — 1:0.

Якби не цей гол Компані, то кінець матчу міг би бути для господарів дуже нервовим, адже у другому таймі Лестер теж майже нічого не дозволив створити біля власних воріт.

Ще й Іхеаначо змусив Гвардіолу схопитися за голову, коли його підопічні на останніх хвилинах провалилися в опорній зоні, а нападник Лестера не влучив у ворота з дуже вигідної позиції.

Лестер дуже добре виглядав у цьому матчі, але Манчестер Сіті все ж здобув бажаний результат. Тепер доля чемпіонства вирішиться в останньому турі АПЛ.