Маріуполь – Шахтар. Інтризі тут не місце

Після українського Класичного на Шахтар чекав не менш складний та непередбачуваний матч проти Маріуполя. Величезні кадрові втрати спіткали команду Паулу Фонсеки напередодні гри. Пятов, Степаненко, Тайсон, Марлос і Майкон із різних причин не могли зіграти проти Маріуполя.

Шахтар одразу взяв м’яч під свій контроль і почав розхитувати захисну лінію Маріуполя. Щоправда дуже часто гірники збивались на надто дрібні передачі, які здебільшого застрягали в ногах гравців Маріуполя. Олександр Бабич почав матч із трьома центральними захисниками + дуже низько сідали Мишньов і Демірі, тому пройти через центр було досить складно. Захисники Шахтаря настільки засумували, що ледь не проспали пресинг Фоміна. Нападник Маріуполя накрив вибивання м’яча воротаря Шевченка, але м’яч вилетів за лицеву лінію.

А ось фланги – інша історія. Ледь не кожна спроба Шахтаря зіграти широко завершувалась небезпекою. Болбат віддав з-під Горбунова передачу на одинадцять метрів, Мишньов і Демірі так і не з’ясували, кому ж грати проти Нема. В підсумку бразилець абсолютно без супротиву покотив м’яч у нижній кут – 1:0.

Наступна спроба атакувати флангом знову призвела до гольового шансу. Знову прострілював Болбат, однак цього разу м’яч влучив у лікоть захиснику Маріуполя – пенальті. До позначки підійшов Мораєс і знову не забив. Нападник збірної України не поцілив у площину воріт.

Ближче до середини тайму у футбол трішки пограв Маріуполь. Могли навіть забити азовці. Тепер уже в ролі жертви був Болбат. Сергія пристойно хитнув опопент та вирізав подачу на Тищенка. Після скидки шанс забити мав Фомін, але Руслан до м’яча не дістався. До перерви ще відзначились ударами у Шахтаря Коваленко та Ісмаїлі. Перший був неточним, а другий недостатньо сильним.

Початок другого тайму вийшов не менш насиченим. Жуніор Мораєс отримав розрізний пас із глибини. Проти нападника грали Дава і Полегенько. Однак камерунський захисник в останній момент передумав вести боротьбу і сповільнив біг. А Полегенько завалив Мораєса вже у штрафному майданчику. Оборонець Маріуполя отримав пряму червону картку. Цього ращу до м’яча підійшов Алан Патрік, але теж не реалізував пенальті. Гальчук стрибнув у той же кут, що і в першому таймі, однак гірники не забили вже другий пенальті в матчі.

Шахтар продовжував тринькати моменти. Мораєс отримав м’яч від суперника неподалік штрафного майданчика Маріуполя. Жуніор вирізав ідеальний навіс на Нема. Веллінгтон розстрілював Гальчука, але м’яч влучив у поперечину. Парад втрат продовжив Ісмаїлі. Мораєс лівою виконав непоганий черпачок на забігання захисника. Ісмаїлі обробив м’яч і направляв м’яч у ближній кут та поцілив у Гальчука. За декілька хвилин забивати міг вже сам Мораєс. Жуніор пробивав у акробатичному стрибку і зробив це неточно.

В більшості Шахтар повністю відрізав усю контргру Маріуполя і закрив азовців на їхній половині поля. Головним завданням господарів в заключній частині мату було не пропустити більше. Коваленко міг зробити це завдання Маріуполя не виконаним, якби з лінії воротарського майданчика поцілив у ворота. Мораєс вирішив, що якщо не вдається забити самому, то допоможе партнеру. Жуніор виходив віч-на-віч із Гальчуком, але вирішив віддати на Кайоде. Спробу удару нападнику Шахтаря перервав Дава.

Гірникам так і не вдалось забити другий м’яч. Фінальний удар в матчі від Тете прийшовся у стійку. 1:0 – на диво мінімальна перемога для Шахтаря.