Маріуполь – Юргорден. Азовці пливуть далі

Андердог, який підходив до матчу із вигіднішої турнірної ситуації. Так можна було описати передматчеве становище Маріуполя. Після гостьової нічиєї 1:1, азовці мали віртуальну перевагу у 0,5 гола.

Навряд чи можна сказати, що старт гри чимось здивував. Команда Олександра Бабича хоч і грала із двома нападниками, але діяла дуже глибоко та обережно. Юргорден більше м’яч контролював, але впродовж усього першого тайму цей контроль вилився лише у 2 дальні і потенційно небезпечні удари. Один зі штрафного, з яким спокійно впорався Худжамов, а інший з гри і не точно.

Натомість Маріуполь проводив контратаки набагато гостріші. В середині тайму Фомін не зрозуміло як НЕ замкнув фланговий простріл. Пізніше вже Чурко вривався до штрафного майданчика, але замість того, щоб віддати передачу паралельно лінії воріт, чомусь вирішив пробивати із гострого кута. Звичайно, з такою спробою впорався Ісакссон. Наприкінці тайму забили гості, але з подвійним порушенням правил. Спочатку Мбапті під час перебування м’яча в повітрі підштовхнув Білого, а Баджи зіграв не за правилами проти Худжамова і вже після цього забив у порожні ворота.

Невеликий сплеск активності продемонстрував Маріуполь на старті другої половини матчу. Знову простріл, знову Фомін, знову не встиг замкнути. Юргорден, як і у першому таймі, намагався затиснути господарів, максимально використовувати свої фізичні та антропометричні данні.

Так захопились атакою і контролем м’яча шведи, що навіть не зрозуміли, як отримали гол у власні ворота. Звичайний фланговий навіс спричинив помилку Ульсена. М’яч на куті штрафного майданчика підхопив Піхальонок. Удар останнього зачепив все того ж Ульсена і не залишив шансів Ісакссону, який завалився в інший кут.

Шведи вперто продовжували нав’язувати супернику скандинавський футбол, до чого маріупольці були готові. Але перша атака у короткий-середній пас стала для азовів фатальною. Силову передачу з лівого флангу не зміг прийняти Радетінац, але м’яч відскочив до Баджи, який в дотик п’ятою переправив того у ворота, 1:1.

Фото ФК Юргорден

90 хвилин в Одесі командам не вистачило для визначення переможця пари, і справу було переведено у екстра-тайми. Після 5 хвилин розкачки стався один із ключових моментів двох матчів між Маріуполем та Юргорденом. Ісакссон не впорався із дальнім ударом азовців. На добивання поспішав Вакула, але паралельним ходом біг Биков і його завалив суперник. Вирок – пенальті. Із позначки спокійнесенько відзначився Фомін.

Фарт врятував Маріуполь на останніх хвилинах у Швеції, він зіграв за українську команду і в кінці першого додаткового тайму. Баджи залишився сам у штрафному майданчику та пробивав після прострілу із правого флангу. Удар прийняла стійка, а кострубате добивання Ульсена зупинилося на Худжамові, який вже лежав на газоні.

Маріуполь грав максимально обережно, але не втрачав нагоди вийти у контрвипад. Мишньов вривався у штрафний майданчик, та його простріл успішно перервав Ісакссон. Олександр Бабич намагався за будь-яку ціну втримати переможний рахунок. Маріуполь закінчував матч із 4 номінальними центральними захисниками. Гості влаштували справжній штурм в останні хвилини гри. Безперервно 3-4 гравці перебували у штрафному майданчику азовців. Але Маріуполь впорався із тиском як вболівальників Юргордена, так і футболістів. 2:1 в додатковий час і українці крокують до наступного раунду.