Маріуполь – Зоря. Небезпечна гра без захисту

Другий матч 12 туру пройшов у Маріуполі, куди за очками приїхала Зоря. Вона і створила першу гольову нагоду у зустрічі. Активний у стартові хвилини матчу Кочергін віддав проникну передачу у штрафний майданчик на Рафаеля, а бразилець пробив із-під захисника Маріуполя – повз дальню стійку воріт Гальчука. Цей промах став найменшою помилкою Рафаеля у цьому матчі. Найбільшою ж виявилася спроба нападника пробити в падінні “ножицями”. Рафаель не влучив по м’ячу та ще й невдало приземлився, отримавши ушкодження. Бразильця винесли на ношах, а замість нього на полі з’явився Громов.

На відміну від Зорі, Маріуполь реалізував свій перший по-справжньому небезпечний момент. Тищенко із Чурком у два паса розірвали лівий фланг захисту луганців і останній віддав передачу на Борячука. Півзахисник маріупольців прийняв м’яч на лінії воротарського майданчика, розвернувся і пробив у сітку воріт Луїса Феліпе – 1:0!

Гол господарів окрилив їх і вже за 5 хвилин Борячук вдруге упав в обійми партнерів. Цього разу 7 номер Маріуполя відзначився після кутового. Навіс на ближню стійку скидкою продовжив Федорчук, а на дальній пас партнера замкнув Борячук. Луїс Феліпе розводив руками, не міг зрозуміти гокліпер, чому його партнери стояли, немов зачаровані – 2:0.

Могла Зоря до перерви скоротити відрив, але ні Кочергін, ні Леонардо своїми нагодами не скористалися. Перший не зумів вдало прийняти пас від Сіласа і не влучив із гострого кута у порожні ворота (на виході помилився Гальчук), а другий на рівному місці не зумів підлаштуватися під м’яч, змарнувавши добивання із 6 метрів.

Зоря після перерви не залишила спроб врятувати гру. Гості в перші 15 хвилин другого тайму забрали м’яч під свій контроль і досягли свого, заробивши пенальті. Биков у штрафному майданчику завалив Віталія Вернидуба. Одинадцятиметровий підійшов виконувати Кочергін – виконав у стилі Серхіо Рамоса чи Девіда Бекхема “найкращих” зразків, вище воріт.

Пенальті Арановський призначив по ділу, а за 5 хвилин по ділу показав червону картку Федорчуку. Валерій вдруге у матчі жорстко порушив правила, за що заслужено отримав другий гірчичник. Трохи більше 25 хвилин більшості для команди Юрія Вернидуба.

Нічого не виходило у гостей в атаці після вилучення у Маріуполя. Гра у меншості навпаки зробила оборонців команди Бабича уважнішими та сфокусованими.

На жаль, все-таки не витримав напруги поєдинку головний арбітр. Арановський “вирівняв” склад, придумавши вилучення Караваєву (перше в кар’єрі гравця збірної України). Олександр порушив правила проти Вакули і суддя розцінив дію капітана Зорі на фол останньої надії – дивне рішення рефері, адже паралельно Вакулі (в парі кроків) рухався ще один гравець Зорі Сваток.

Провал луганців продовжився ще одним голом у ворота Луїса Феліпе. Зубков скористався неузгодженими діями захисту команди Вернидуба, підхопив м’яч і потужним ударом зробив рахунок 3:0.

Шедевральний гол, який вдався Громову (номінальний нападник злету відправив м’яч під поперечку воріт Гальчука), не викликав жодних емоцій на обличчі пригніченого Юрія Вернидуба. 1:3 на 90-хвилині і 0% віри у камбек.

Ці ж нуль відсотків залишилися і після другого гола Зорі. Громов віддав на Кочергіна і той із меж штрафного майданчика зумів забити другий м’яч. 3:2 на другій компенсованій хвилині (із двох доданих, що теж вражає через кількість пауз у матчі).

Багато голів, багато запитань до гри Зорі у захисті, багато запитань до арбітра…