Маріуполь – Зоря. Перемога за 50 секунд

Останній тур для Маріуполя і Зорі був вкрай важливим. Обидві команди боролися за четверте місце. Перед початком гри значно комфортнішою була ситуація для Зорі. Команда Юрія Вернидуба мала перевагу у три очки і їй було необхідно просто не програти. В разі успіху азовці обходили Зорю за додатковим показником особистих зустрічей.

Проблем Юрію Вернидубу додали кадрові втрати команди. Одразу три ключові гравці не могли зіграти в Маріуполі. Травмованими залишалися Артем Громов і Максим Білий, а через дискваліфікацію не міг допомогти команді Віталій Вернидуб. Мабуть, господарі не сподівались, що Зоря зі стартових хвилин увімкне максимальні швидкості. За перші 15 хвилин луганці могли забивати мінімум тричі. Дві спроби мав Олександр Караваєв. Спершу він технічно обробив складну передачу від Михайличенка та впритул розстрілював Гальчука, а далі ударом завершував стрімкий контрвипад на пару із Хомченовським. В обох випадках переграти Гальчука капітану Зорі не вдалося.

Намагалися забити підопічні Вернидуба і з-за меж штрафного майданчика. Сілас розрядив гармату, але м’яч пройшов над поперечкою. Складалося враження, що гол – справа часу. Так і вийшло. Різкий простріл Луньова у власні ворота замкнув Піхальнок. За декілька хвилин до цього ще кращий шанс забити мав Михайличенко. Богдан обігрався із Хомченовським та пробивав низом у дальній кут – Гальчук впорався.

Маріуполь лише за 10-15 хвилин відійшов від такого складного старту. Головними дійовими особами в атаці господарів були Зубков і Фомін. Саме ці два гравці створили напівмомент для нападника Маріуполя. Але на простріл Фоміна так ніхто і не відгукнувся. Намагався пробивати і сам Зубков, але його спробі дуже не вистачило сили.

Другий тайм теж розпочався із моменту Зорі. Караваєв викотив під удар Будківському, однак нападник в дотик пробив набагато вище воріт. Маріуполь почав більше позиційно атакувати, але і Зоря була не проти такого сценарію. Луганці отримували можливість в разі перехоплення м’яча тікати у контратаки, що вони і робили. В одній із таких на перспективну дальню позицію вивели Караваєва, але капітан знову не зміг забити і запустив м’яч вище воріт.

Маріуполь домігся свого в середині тайму. Азовці за 50 секунд повністю перевернули гру. Спочатку дивовижний гол боковими ножицями вдався Зубкову після розіграшу кутового і подачі Вакули. А вже в наступній атаці сам Вакула відзначився забитим м’ячем. Провал в центрі поля Зорі і абсолютно незрозумілі дії Чайковського, Литвина і Тимчика, які втрьох грали проти Зубкова, призвели до того, що без опіки залишився півзахисник Маріуполя. Вакула без жодного супротиву прийняв м’яч і розстріляв ворота Микити Шевченка.

Тимчик міг виправитися, але удар злету після закидання Арвеладзе вийшов дуже неточним. За рахунку 2:1 команди помінялись ролями. Тепер вже Зоря грала позиційно, а Маріуполь зусиллями свіжого Борячука намагався тікати у контрвипади. Декілька таких спроб вчасними виходами із воріт переривав Шевченко. Один із позиційних наступів Зорі Лєднєв вирішив завершити самостійно. Удар вийшов сильним і дещо не влучним. Ще одну нагоду забити змарнував Будківський. Нападник отримав закидання у штрафний майданчик від Лєднєва, протиснув захисника і пробивав у ближній кут, але влучив у стійку. В наступній атаці не забив Арвеладзе. Маріуполю допоміг незначний рикошет від Ігнатенка. Дуже спонтанною вийшла спроба забити у Литвина. Захисник, здається, сам не чекав, що отримає м’яч, тому і пробив дуже слабко.

Тиск Зорі призвів до гола, але у її ворота. Команда Юрія Вернидуба апелювала щодо непризначеного пенальті у ворота Маріуполя, а тим часом Борячук із власної половини поля вирвався віч-на-віч із Шевченком та виконав буліт, 3:1. Маріуполь здобуває бажану перемогу та фінішує четвертим. Що дає змогу стартувати у єврокампанії з третього кваліфікаційного раунду.