Збірна України вирушила до Албанії. Щоправда, зі збірною не полетів новачок синьо-жовтих Марлос, який попрямував до столиці України, щоби вирішити юридичні питання пов’язанні з отриманням громадянства, що вимагають його особистої присутності.

Таке повідомлення з’явилося сьогодні на сайті Федерації футболу України.

Здавалось би, нічого особливого. Новоспечений громадянин України вирішує останні нюанси, аби повноцінно стати синьо-жовтим. Втім, що ж все-таки стало на заваді Марлосу… FootballHub поцікавився про це в юриста в сфері міграційного права, партнера компанії EXPATPRO Любомира Кузюткіна.

Марлос наразі отримав лише тимчасовий документ (так зване тимчасове посвідчення громадянина), а не паспорт (у формі ID картки). Отримання внутрішнього паспорту передбачає затяжну процедуру. Оформлення самого документа займає близько двох тижнів. Окрім цього, існує ціла низка бюрократичних процедур: реєстрація місця проживання, взяття на військовий облік тощо. А без внутрішнього просто неможливо отримати і закордонний документ. Відтак, це і пояснює відсутність Марлоса у списку тих, хто полетів до Албанії. Та й пояснити, як Марлос тиждень тому отримав громадянство складно.

Ситуація взагалі виглядає дивною. Це якщо простими словами. На отримання українського громадянства на практиці люди чекають, як мінімум рік-півтора. Марлос же отримав формальне право стати українцем в січні цього року (5-річний строк проживання на території України). Як йому вдалося за 9 місяців отримати документ? Для мене загадка. Інше цікаве запитання – чи відмовився він від свого попереднього, бразильського, громадянства. Адже для отримання нашого паспорту він мав підписати відповідне зобов’язання.

Редакція FootballHub також звертає увагу на те, що на сайті Президента України не опублікований відповідний Указ про надання Марлосу громадянства України.

 

Завантажити більше пов'язаних статей
Завантажити більше в Актуально
Закриті коментарі

Перевірте також

Чому він покине Челсі? Ексзірка Шахтаря назвав причину

Ексгравець Шахтаря пояснив, чому він хоче залишити Челсі цього літа …