Домашня сторінка Актуально Машина для голів для Арсеналу, яку відрахувало Челсі

Машина для голів для Арсеналу, яку відрахувало Челсі

1 min read
0
513

Світ елітного юнацького футболу в Лондоні, як каже Девід Курт, одна із ключових фігур в розвитку юнацького футболу Арсеналу останніх років, схожий на невеличке селище. Всі знають всіх.  Молоді футболісти, тренери, сім`ї, скаути – всі стикаються один з одним в дитячому футболі, районні матчі і зустрічі академій. Тому, коли Едді Нкетіа був виключений із команди академії Челсі до 14 років,  звістка розлетілася миттєво.

Боб Арбер,  керівник набору кадрів для академії Арсенала, в той же час зв’язався з півзахисником молодіжної команди Джо Віллоком, щоб той перевірив чи це той Едді, нападник Челсі, якого відрахували. «Це його відрахували?», – запитував Курт. «Він забиває нам кожного разу, коли грає проти нас», – відповів Віллок. Арсенал одразу запросив Нкетіа на випробувальний термін і додав нападника до заявки на матч проти Вест Гема. Нкетіа допоміг собі сам, забивши гол. Представники Арсеналу, що стежили за матчем, переглянулися і схвально кивнули один одному. Віллок не перебільшував.

Лайам Брейді у той момент був Головою молодіжної академії, і особливості Нкетіа не залишили байдужим і його. «Це правило Прем`єр-Ліги – і це хороше правило – коли ти береш гравця в оренду на 6 тижнів», – сказав Брейді. «Це дає необхідний час юнаку і клубу, щоби зробити висновки. Нкетіа просто всіх переріс. Важко, коли тобі кажуть, що ти маєш покинути команду, але він мав сміливість прийняти новий виклик. Ми підписали його і він не перестає забивати з того часу».

Головна подія вечора останнього вівторка відбулася, коли Віллок і Нкетіа серед 8 випускників академії Арсенала святкували на полі закінчення одного із тих «раптових футбольних вибухів», які трапляються, коли молодий талант заявляє про себе світу.

Нкетіа дебютував в головній команді в домашньому матчі Кубка Ліги проти Норвіча:  зрівняв рахунок і чудовим ударом приніс команді перемогу, продемонструвавши 60 000 уболівальникам свої вміння нападника. Бенефіс Нкетіа зробив його в один момент популярним. Він увійшов у тренди Твіттеру, його ім`я стали вихваляти вболівальники, йому написав Тьєррі Анрі,  Арсен Венгер похвалив Едді, а якийсь зловмисник змінив повне ім`я Нкетіа на Вікіпедії на Едвард Кеддар Пеле Марадона Роналдіньйо Кака Нкетіа.

Це може закрутити голову молодому гравцю, але Курт сподівається, що Нкетіа не схопить зіркову хворобу завдяки оточенню сім`ї. «Я не думаю, що бачив дебют, який би настільки тепло сприйняли уболівальники», – сказав Курт.

Кілька місяців тому батько Нкетіа побачив Курта на матчі молодіжної команди в Борегемвуді та підійшов, щоб подякувати за те, що Арсенал дав його сину другий шанс після виключення з Челсі. Головною причиною його відрахування було те, що Нкетіа був замалим, і були сумніви щодо фізичного розвитку гравця.

Брейді пам’ятає перше враження про вибухового гравця, яким був Едді Нкетіа. «Ви могли майже одразу сказати, що він дуже розумний гравець, але антропометрично він був позаду своїх однолітків». Зараз Едді не гігант, але достатньо м`язистий і було помітно, що Венгер був вражений, коли Едді перестрибнув двох захисників Норвіча і своїм влучним ударом приніс Арсеналу перемогу та вихід в наступний раунд Кубка Ліги. Нкетіа має репутацію фінішера (48 голів у 63 матчах за команди до 18 та до 23 років в Арсеналі + 7 м`ячів за 4 матчі в юнацьких збірних Англії). «Він машина для забивання голів»,- каже Курт, «краса в тому, що він може забивати з обох ніг і головою, але особливо вражає його рухливість».

Після захоплюючого дебюту Едді проти Норвіча, наступного ранку Курт відправив текстове повідомлення герою гри: «Ти змусив нас пишатися», – написав він. «Тепер продовжуй слухати і вчитись».

Згодом на телефон Курта прийшла відповідь «Дякую за віру в мене».

 

За матеріалами статті Емі Лоуренс  на сайті  The Guardian

Завантажити більше пов'язаних статей
Завантажте більше за Женжеруха Петро
Завантажити більше в Актуально
Закриті коментарі

Перевірте також

#ПОКАЖИФАНАТАМ. Переможниця 7 туру

Наші читачі разом із експертом, автором студії Мамахохотала Євгеном Яновичем обрали найкра…