Санта-Барбара виходить на новий рівень. ФК Інгулець приймав Гірник із Кривого Рогу. Команда Першої ліги проти команди Другої ліги. І як це часто буває у міжсезонних товарняках — засмерділо ставочками. Президент Інгульця Олександр Поворознюк дуже нервує, коли мова йде про подібне. А тут ще й підказали – на стадіоні може бути організатор злочину. Попросили знайти людину, яка проводить онлайн для букмекерських контор:

Ну, зрозуміло, що в селі людей мало. Дивимося, стоїть чудачок в навушничках, з двома телефонами. Комусь щось розказує, щось показує. Дуже активний.

Хай навіть усі гравці готові до нечесного футболу, хай навіть тренери в темі – матч-фіксингу не буде, якщо не буде передачі даних зі стадіону в букмекерські контори. Умовна контора з Європи чи Азії не має фізичної можливості відправляти свого представника на кожну у світі подію. Це нереально. Тому букмекери підписують угоди із компаніями, які надають дані з поєдинків. А вже ці компанії наймають працівників по всьому світу, відправляють на події та розсилають у режимі онлайн дані букмекерам.

Цих працівників називають скаутами. Саме такого скаута викликав на діалог президент Інгульця:

Я сказав, щоб його позвали до мене. Пояснив йому, щоб він відключив ці телефони. Ти приїхав дивиться футбол? Тоді виключай телефони і сідай дивитися футбол. Якщо ти хоч комусь подзвониш, то дивиться вже футбол не будеш. Або будеш дивиться по телевізору в вєртикальному положенні в іншому місці. Він реально зрозумів, що в нього нічого не вийде. Кудись зателефонував, щось там зробив. Цього не буде. Факт, шо мені подзвонили з Києва і сказали, що матч зняли з контори.

За словами Поворознюка, скаут подзвонив комусь і сказав: Президент не дає проводити матч, у нас нічого не вийде. Голос у слухавці пропонував підкупити боса Інгульця, однак скаут сам сказав, що це не варіант. Матч із фіксованим результатом було зірвано.

Що робити далі? Я знаю, що з ними робити. Я вкладаю гроші у футбол, я знаю як з ними поступати. Щоб не казали, шо я лякаю когось, але в тебе теж Пащенко колись грав. Ну, йшов, дивився вгору, попав у каналізаційний люк, дві ноги поламав. Зі зламаними ногами більше у футбол не грає. Я думаю, з ними буде адекватна ситуація, боженька не фраєр, він все бачить. Ні, Господи, просто, я на себе гріх не братиму, але вони своє знайдуть.

Важливий момент! Абсолютно неправильно думати, що усі скаути є співучасниками або організаторами злочинів. Загалом, це звичайна робота, яка оплачується в межах 50 доларів за матч. Проблеми з’являються, коли у гру вступає бажання більш прибуткового незаконного заробітку.

Голова комітету з етики та чесної гри Франческо Баранка для Footballhub так коментує проблему зі скаутами:

Ми не знаємо нічого про цих людей, не маємо жодних документів. Ці люди ховаються, вигадують нові імена. Це жахливо.

Федерація потихеньку прикриває процеси передачі даних на офіційних матчах. Це зупинить тоталізатор. Але що робити з такими от контрольними іграми? Точно ясно, що певні, так звані, футболісти збиралися розіграти на полі сценарій. Пропустити побільше, програти перший тайм, або щось інше. Інгулець, до речі, переміг 2:1.

Головний тренер Гірника, Геннадій Приходько повідомив:

Ми отримали хорошу інформацію по наших футболістах. Так як ми готові на даний момент. 

Цікаво, чи це вся інформація?

Григорій Козловський, президент Руха:

Я дуже радий, що в цей день хтось попав на великі гроші. Кажуть, що ставка була більше, ніж 100 тисяч євро. Мене це тішить.

Григорій Козловський – президент Руха з Винників, ще одного представника Першої ліги. У своєму бажанні зупинити матч на контору не програв керівнику Інгульця. Під час контрольного матчу Рух — Нива Тернопіль Козловському подзвонили з ФФУ і сказали, що Рух заб’є більше 2-х мячів. Було якраз 2:0, і Козловський побіг зупиняти матч. Однак, після консультацій з ФФУ прийняв цікавіше рішення:

Я надав цю інформацію Кучуку (головний тренер ФК Рух). Леонід Станіславович попросив футболістів, щоб увесь другий тайм пограли в тримання м’яча і не забивали більше. Забрати м’яч під свій контроль, щоб випадково хтось по своїм не шарахнув. Після цього нам подзвонили з ФФУ. Сказали, що раді, шо є такі команди. Задоволені були співпрацею з нами. Я сказав по телефону, що ми не партнери. А ми більш, ніж партнери у цій борьбі, яка нав’язана. По договірних матчах, по ставках.

У Федерації попросили зробити фото скаута, який здійснював передачу даних. Однак, у цьому випадку не можна бути стовідсотково впевненим в його причетності до злочину. А от щодо Ниви…

Звісно, це видно по людях. Я побачив по очах, хто точно був причетний з Ниви Тернопіль. Ну, от точно я це побачив. І бачив по реакції, коли я сказав, що ми зараз зупинимо гру. І сказав, що ми більше забивати не будемо. Тим більше, я цю людину знаю багато років. І побачив паніку в його очах і надію, що якось ситуація вирулиться. Не той випадок. Вони не ту команду вибрали для цих ігор. Це точно.

А що Нива? Традиційні заяви у нас в команді таким не займаються і я довіряю своїм гравцям… І жодних натяків на внутрішньокомандне розслідування. Можна зробити ставку, що звинувачень у наклепі в  бік пана Козловського не буде. Бо ж як будуть, є підозра, що він скаже значно більше.

Не пов’язуйте це із попередніми абзацами. Просто для довідки. Тернопільська школа договірних матчів має давні, перевірені часом, традиції. Найвідоміший і навіть офіційно визнаний факт – договірняк Нива – ФК Тернопіль у листопаді 2014-го. Вічна пам’ять чесній грі – фанати Ниви потім проводжали свою команду в автобус, як на похоронну процесію. Можна ще довго згадувати тернопільські чудеса проти Зірки чи Буковини. Але то вже старі, забуті серії. На щастя, нікого так і не покарали. Це наша країна. Дивіться далі.

Читайте також: На тренувальному полі Арсенала спалили авто. Розслідування ПРОФУТБОЛу.

Завантажити більше пов'язаних статей
Завантажити більше в Ексклюзив
Закриті коментарі

Перевірте також

Чи буде 5 замін в УПЛ? Останні новини

Ведучий програми ПРОФУТБОЛ Ігор Циганик в ефірі #ЦиганикLive поділився інформацією щодо ре…