Найкраща Ліга Чемпіонів. Ліверпуль – новий король Європи

У фіналі Ліги Чемпіонів у Мадриді зіграли команди, які у цьому розіграші вже не раз створювали футбольне диво.

Не обійшлося без маленьких неочікуваностей у стартових складах обох команд. Клопп залишив у запасі Мілнера, який у німецького спеціаліста став справжнім лідером мерсисайдців. А Почеттіно замість героя амстердамського півфіналу з Аяксом Моури випустив Кейна, який тільки-но відновився після травми.

Фінал одного із найкращих (якщо не найкращого) сезонів Ліги Чемпіонів не міг розпочатися нудно. Вже на 25 секунді головний арбтір матчу Дамір Скоміна призначив пенальті у ворота Тоттенгема. Сіссоко показував щось партнерам по захисту і в цей момент Мане виконав пас, який перервала ця ж рука – пенальті. Льоріс напрямок удару Салаха вгадав, але зреагувати не зумів – 0:1.

Після шокуючого початку команді Почеттіно треба було брати ініціативу до своїх ніг, але грамотно вибудована оборона Ліверпуля в першому таймі не давала шансів Шпорам.

На 38 хвилині серйозно вступив у гру Льоріс. Робертсон протягнув м’яч флангом і потужно пробив. Льоріс удар бачив і з-під поперечки перевів м’яч на кутовий, які у першому таймі Ліверпуль виконував невдало.

Напружений, але скупий на небезпечні моменти перший тайм освіжила дівчина-страйкер. Охорона спрацювала оперативно, але вболівальники встигли зацінити спринтерські здібності білявки.

Photo Getty Images

Другий тайм лондонці розпочали з атак. Непогано проривався і віддавав Кейн (ніхто не відгукнувся), цікаво забігав Сон (але офсайд). Проте найнебезпечніший момент був у Деле Аллі. Півзахисник Тоттенгема отримав передачу у штрафному мйданчику, прибрав Арнольда і пробив – до воріт було декілька метрів, але удар Аллі заблокував Арнольд, який витягнувся і ногою нівелював спробу гравця Шпор.

Після нагоди Аллі гра заспокоїлася до 69 хвилини. Мане обіграв Еріксена і віддав на Мілнера, який з лінії штрафного майданчика пробив поруч зі стійкою воріт Льоріса.

Чим менше часу залишалося у Тоттенгема, тим більше лондонці йшли вперед. Монотонний розіграш м’яча змінили постійні спроби одразу бити. Сон класно пробивав з-за меж штрафного майданчика – Аллісон у феноменальному стрибку м’яч відбив. Підбирання було за Тоттенгемом, пас до штрафного майданчика на Моуру, який кволим ударом в кут здивувати голкіпера Ліверпуля не зумів.

Спробував не відставати від своїх партнерів Еріксен. Півзахисник команди Почеттіно небезпечно пробивав із штрафного – Аллісон врятував мерсисайдців.

Ліверпуль цього вечора робив все вчасно. Вчасно підопічні Клоппа відкрили рахунок, вчасно заспокоювали гру і вчасно подвоїли свою перевагу. Подача з кутового завершилася боротьбою Вертонгена і Ван Дейка. Гравець Тоттенгема виграв м’яч, але той відлетів до Матіпа, який миттєво віддав на Орігі. Герой півфіналу з Барселоною одним дотиком прийняв, а другим пробив точно у дальній кут воріт Льоріса – без шансів для голкіпера Тоттенгема – 0:2.

У лондонців залишалося 3 хвилини основного часу (і 5 компенсованого), тому вони майже всім складом кинулися на ворота Ліверпуля. Але там був Аллісон. Дорогоцінне придбання мерсисайдців відпрацювало кожен фунт, витрачений за його трансфер. Класний сейв після удару Сона і розпач уболівальників Тоттенгема…

2:0 – Ліверпуль виграє, Клопп знімає своє прокляття, а Тоттенгем знову залишається без трофея. Неймовірний сезон Ліги Чемпіонів залишиться у пам’ятів фанатів футболу на все життя!