Найкращий матч в історії? Україна тотально знищує Сербію

Збірна України у третьому турі відбору до Євро-2020 приймала збірну Сербії у Львові. Серби є прямими конкурентами українців у групі.

Українці вийшли на цей матч майже оптимальним складом (лише Циганков замінив Марлоса). А ось серби виставили цікаву атакувальну схему, у якій все ж знайшлося місце зірковому новачку Реала Йовичу.

Стартові хвилини матчу запам’яталися хорошим темпом гри, високими швидкостями та пресингом, як від господарів, так і від гостей. По одній перспективній контратаці змарнували Коноплянка та Циганков, а у сербів цим самим відзначився Прійович. Активними та гучними були львівські вболівальники. Вони не забули продемонструвати своє ставлення до натуралізації.

Фото FootballHub

Запам’ятався досить хороший удар Коноплянки метрів із 25-ти, але голкіпер сербів Дмітрович спочатку впорався із пострілом Євгена, а потім ще й потягнув добивання головою від Яремчука.

А далі була двохвилинка Віктора Циганкова! І цифра два тут найголовніша. На 26-й хвилині Караваєв протягнув м’яч по правому флангу, віддав у штрафний майданчик під удар, а там вже Циганков вдало підставив ногу та переправив м’яч у правий нижній від воротаря кут — 1:0.

Вже за 2 хвилини Віктор зробив дубль. Та ще і як! Яремчук наполегливо поборовся у центрі поля, скинув на Циганкова. Динамівець підхопив м’яч, подивився на позицію воротаря та другим дотиком пробив у правий від голкіпера кут. Шедевральний гол — 2:0.

Лідер київського Динамо міг забивати і третій, але з ударом з гострого кута впорався Дмітрович. Добивання Караваєва було ефектним (міні-бісіклета), але не результативним.

Загалом українці контролювали гру в першому таймі, додаючи до цього швидкі контратаки та серйозний пресинг на чужій половині поля. Хапатися за серце від атак сербів не доводилося, але їхня гра на другому поверсі була досить небезпечною. На цей сильний бік збірної Сербії якраз і звертав увагу Андрій Шевченко на передматчевій прес-конференції.

На другий тайм українці вийшли дуже зарядженими та одразу перетворили цей заряд на гол. Малиновський зряче віддав на вільного Коноплянку, Євген у своєму традиційному стилі змістився зліва вздовж лінії штрафного майданчика та класно вдарив у дальній кут. Троє захисників Сербії не встигли накрити Коноплянку, а голкіпер Дмітрович, схоже, пізно побачив момент удару — 3:0

Весь матч чувствовалась невероятная поддержка 1️⃣2️⃣ игрока 👏👍большое спасибо и с победой, Украина! 🇺🇦⚽️⚽️ ——— During the whole match the incredible support of 1️⃣2️⃣th player 👏👍was felt. Thank you very much and congratulations on the victory, Ukraine!🇺🇦⚽️⚽️

A post shared by Yevhen Konoplyanka 👦🏻⚽️🏆 (@konoplyanka.official) on Sep 7, 2018 at 5:45am PDT

Збірна України грала дуже впевнено не тільки за рахунок забитих м’ячів, а й за рахунок класної впевненості у центрі поля. Малиновський та Зінченко давали шалену швидкість та креатив атакам, а Степаненко підчищав у опорній зоні.

Тільки-но головний тренер сербів Младен Крстаїч випустив Мітровича, як у нападника з’явився момент біля наших воріт. Мітрович прочавив на другому поверсі Кривцова і пробив головою. На щастя, удар був не сильним і просто в руки Пятову.

А далі була радість. Роман Яремчук вперше забив за збірну України! На 59-й хвилині Малиновський знайшов на правому фланзі Караваєва, номінальний захисник у цьому матчі прострілив у центр штрафного майданчика, а Яремчук в один дотик переправив м’яч у лівий від воротаря кут. Роман дуже емоційно відсвяткував свій перший забитий м’яч, а на трибунах не менш емоційно за нього радів батько (колишній гравець львівських Карпат — символічно) — 4:0.

П’ятий м’яч українців став практично повтором третього гола. Навіть автор та асистент ті самі. Малиновський віддав на фланг Коноплянці, зміщення Жені у центр та більярдний удар в дальній нижній кут — 5:0.

За таку гру і результат вболівальники винагородили головного тренера гучним скандуванням його прізвища. Шевченко подякував трибунам. На останніх хвилинах Мітрович міг забити головою, але пробив вище воріт.

Арена Львів підтвердила свою фартовість, а збірна України показала чи не найкращий футбол за часів тренерства Шевченка. Не такі страшні серби, як їх боялися!