Не відбір, а Малина. Україна на класі перемагає Литву

Матч із Литвою міг практично визначити долю збірної України у кваліфікації на Євро-2020. Тому Андрій Шевченко обійшовся без експериментів зі складом. Півзахист та атака були повністю ідентичні гостьовому матчу з цим же суперником.

Єдина зміна – позиція лівого захисника. Віталій Миколенко мав незначне ушкодження, тому його місце зайняв Едуард Соболь. Вихованець Шахтаря став основним у Брюгге і не так давно видав феєричний матч проти Реала у Лізі Чемпіонів. З перших хвилин все стало на свої місця. Литовці засіли в глухий захист. Вже у перші 5 хвилин гравці збірної України завдали два удари по воротах суперника. Мораєс пробивав головою після подачі Соболя, а Марлос стріляв з-за меж штрафного майданчика. В обох випадках м’яч пролетів повз ворота.

Значно гостріше було після подачі з кутового. Литовці надто захопились опікою Кривцова і забули Степаненка. Удар Тараса прийшовся у стійку. Швидкий м’яч забити українцям не вдалось\я, і через це Андрій Шевченко помітно нервував біля бокової лінії. Андрій Ярмоленко був одним із найактивніших у складі господарів. Вінгер Вест Гема раз-по-раз накручував суперників та підігрував партнерам, але до завершального удару справа не доходила.

Міг забивати і сам Ярмоленко. Малиновський із глибини поля закинув черпачок на Зінченка, той грудьми скинув під удар Андрію. Ярмоленко пробив першим дотиком, однак у дальній кут не влучив. Заспокоїв головного тренера і вболівальників Руслан Малиновський. Півзахисник сам протягнув м’яч із флангу, обігрався із Мораєсом та пробив під голкіпером литовців – 1:0.

Андрій Ярмоленко ледь не подвоїв перевагу України. Ексгравець Динамо виконав свій улюблений прийом: змістився під ліву ногу і пробив у дальній кут, але м’яч влучив у поперечку. Гравці команди Литви за 45 хвилин першого тайму так і не змогли створити жодної гостроти.

Набагато сміливіше гості розпочали другий тайм. Але збірна України була не проти запропонованого сценарію, адже оборона литовців ставала не такою насиченою. Ярмоленко під час однієї з таких контратак заробив штрафний удар на куті штрафного майданчика. Малиновський ідеально пробив у воротарський кут, який поруч зі стінкою закривали два наші гравці.

Збірна України стала грати за рахунком та тримати в голові майбутній матч із Португалією. Підопічні Андрія Шевченка дозволяли гостям трохи поконтролювати м’яч неподалік центра поля. Ближче до середини другого тайму ігрову практику отримали Коноплянка, Циганков і Сидорчук. Едуард Соболь вкотре нагадав про себе у цьому матчі. Захисник Брюгге віддав класний простріл на Зінченка, але гравець Ман Сіті пробив повз ворота.

На 83-й хвилині Пятов уперше вступив у гру. Соболь невдало вибив м’яч на суперника, і Вербіцкас перевірив реакцію голкіпера збірної України. Воротар Шахтаря не підвів. Збірна України перемогла 2:0 і на 90% вирішила питання виходу на Євро-2020. Адже тепер сербам не просто потрібно, щоб ми програли португальцям, а й самим перемогти Україну з різницею у понад 5 м’ячів. До того ж Сербії треба мати кращу різницю м’ячів, а тут у нас зараз плюс 12, а у балканців – мінус 2.