Непереможна Україна виходить з першого місця в 1/8 фіналу ЧС-2019

Після перемог над збірними США та Катару головний тренер української команди U-20 Олександр Петраков вдався до суттєвої ротації. На поєдинок з Нігерією на лавці для запасних залишилися Супряга, Цитаїшвілі, Хахльов, Булеца, Кірнієнко, Мусолітін – всі вони виходили в основі у попередніх поєдинках.

Проте найближчий резерв вже у першому таймі продемонстрував, що може гідно замінити будь-кого з лідерів команди. Українці впевнено розпочали матч, нав’язавши представникам африканського континенту свою гру у розміряному темпі.

Результат прийшов на 30 хвилині. Кащук розхитав на фланзі опонента і подав на дальню стійку, де Данило Сікан підстеріг голкіпера нігерійців Оремада на помилці (той не розрахував траекторію польоту м’яча). Нападник Маріуполя ударом головою поцілив вже у порожні ворота Нігерії – 0:1.

Цілком спокійний перебіг зустрічі збадьорив арбітр. Тіджані наштовхнувся на плече Сафронова і впав – пенальті. Сам постраждалий підійшов виконувати одинадцятиметровий – удар у лівий для Луніна кут голкіпер українців відбив. Неймовірна статистика воротаря Реала – 5 відбитих пенальті із 6 у професійній кар’єрі.

Другий тайм розпочався тим, чим завершився перший. Ще один пенальті у ворота України поставив аргентинський рефері Фернандо Рапальїні. М’яч після удару гравця Нігерії влучив у руку Попову, тому після десятка відеопереглядів арбітр вказав на 11 метрів. Тіджані з другої спроби Луніна все таки переграв – 1:1.

Після пропущеного м’яча Україна відсунула гру від своїх воріт, хоча акцент у нападі все одно зробили на швидку контргру. З’явився на полі Сергій Булеца, який і сам може м’яч протягнути, і пас довгий віддати. Трохи пізніше вийшов швидкий Супряга.

Проте особливо поатакувати українцям (як і нігерійцям) до завершення матчу не вдалося. Команди провели майже весь другий тайм у боротьбі, забувши про ворота один одного. Здивувати міг лише Маканджуола, який з кутового спробував закрутити м’яч у ворота – Лунін до такого хитрого ходу суперника був готовий.

Підсумкові 1:1 – і команда Петракова з першого місця групи D виходить в 1/8 фіналу Чемпіонату Світу.