Нідерланди розбивають Україну і її шанси на Євро-2019

Лише перемога в матчі з Нідерландами давала Україні надію на Євро-2019.

Олександр Головко вдався до змін у порівнянні з попереднім матчем проти Шотландії, який українці виграли 3:1. Зокрема, тренер поставив до основи Лучкевича та вимушено змінив голкіпера, адже Лунін повернувся до складу національної збірної, а його місце у воротах посів Каневцев.

Воротар Ворскли став найпомітнішою дійовою особою у складі нашої команди на початку матчу. Головко вимагав високого пресингу і українці його створювали, але технічні гравці з “країни тюльпанів” виходили з-під тиску і конструювали свої нагоди. Перший шанс у матчі змарнував Джастін Клюйверт. Зірковий гравець господарів виходив віч-на-віч з Каневцевим, але переграти українського кіпера йому не вдалося.

Здавалося, що після важких перших 15 хвилин Україна прийшла до тями. Швед не безпідставно апелював до арбітра щодо призначення пенальті (Ван Дронгелен штовхав у спину карпатівця, коли той виходив на побачення з воротарем Нідерландів), але представник футбольної Феміди був іншої думки.

Не встигли українці пообурюватися, а рахунок вже був на користь господарів поля. Помилка у центрі поля і пас Живковича з одного флангу на інший, де зовсім вільним залишили Клюйверта (Михайличенко не встиг повернутися на свою позицію, а партнери захисника  не підстархували) – двічі за тайм гравець Роми такі моменти собі марнувати дозволити не може. Точний удар у дальній кут – 1:0.

Удар від помаранчевих вийшов подвійним. Вже за 2 хвилини Живкович скористався безладом у штрафному майданчику українців під час кутового і на добиванні відправив м’яч у сітку воріт Каневцева. 2:0 вже на 24 хвилині матчу!

Українці після шокуючих 3 хвилин прийшли до тями, але відіграти бодай 1 гол до перерви підопічним Головка не вдалося. Єдина гострота від синьо-жовтих виникала завдяки дальнім ударам. Але і з пострілом Шепєлєва в дев’ятку, і з підступним ударом Шведа зі штрафного Гротейзен впорався на відмінно.

Другий тайм розпочався із небезпечної нагоди українців. Шепелєв пробивав із меж штрафного майданчика – просто туди, де стояв голкіпер нідерландців. На цьому, в принципі, і все…

Господарі відповіли моментом ударної парочки Живкович-Клюйверт. Центральний нападник скинув м’яч на вільного Клюйверта, але тому, як і в першому таймі, з першої своєї спроби переграти Каневцева не вдалося.

На відміну від Клюйверта, Живкович українців цього вечора не пробачав. Мален накрутив кількох захисників і пробивав з лічених метрів – Каневцев врятував, але на добиванні знову спритнішим за всіх був Живкович – 3:0.

Заміни від Головка (Третьяков і Борячук з’явилися після перерви, а Луньов по ходу другого тайму) змін на краще для молодіжної команди України не принесли.

Поразка, яка позбавила українців будь-яких шансів на Євро-2019…