Новий форвард в основі Шахтаря. Мораєс отримав серйозного конкурента

Жуніор Мораєс після першого матчу Шахтаря на німецькому зборі проти Лудогорця, на поєдинок із софійським ЦСКА взагалі не вийшов. Тож, в умовній основі позицію форварда обійняв чемпіон світу U-20 Данило Сікан.

І нападнику вистачило дев’яти хвилин, щоб забити свій другий м’яч на зборах. Марлос мав реалізовувати свій шанс, але не переграв голіпера. М’яч відскочив до Коваленка, Віктор пробив на підступах до воротарського майданчика, Сікан опинився на шляху м’яча і підправив його у ворота – 1:0. Пресинг і відкривання – те, чого вимагає від нападника головний тренер. І Данило, схоже, розуміє настанови і намагається виконувати їх.

Молодий Сікан вже проявляє риси якісного форварда, не втрачає свої моменти і опиняється на вістрі тоді, коли це потрібно. Ось, приміром, його дебютний гол. Теж на добиванні, але складніший за виконанням, у ворота Лудогорця.

Складом, близьким до основи, Шахтар вів гру, активно розвивав атаки як флангами, так і через центр. Каштру після матчу залишився задоволений також роботою в захисті.

По перерві у Гірників відбулася практично повна зміна складу. На полі залишився лише Данило Сікан, який одного разу за 10 хвилин здобув для Шахтаря небезпечний штрафний.

ШАХТАР ПІСЛЯ ЗАМІНИ СІКАНА

На 56-тій хвилині Сікана замінив Додо, на вістря атаки змістився Фернандо. Сіпріано із захисту висунувся на позицію латераля, а Бутко закрив місце лівого оборонця. Дуже серйозні тактичні зміни від Каштру.

Якщо в першому таймі Шахтар домінував, диктував свої умови і грав на половині поля болгар, то по перерві вони віддали ініціативу супернику, але без особливих ризиків.

У захисті разом із Хочолавою надійно грав інший чемпіон світу Валерій Бондар. Центр поля відпрацьовував спроби виходу у контратаки. Нагоди були, але дальні нагоди Сіпріано, Патріка і Тете були або не точні, або занадто кволі. Комбінаційний футбол цього складу Шахтаря заплутувався в ногах гравців ЦСКА – занадто дрібним пасом пробували вриватися до штрафного суперника донеччани.

На останні 10 хвилин замість Піхальонка в опорну зону вийшов Танковський. Схоже, новий головний тренер Шахтаря Луїш Каштру робить саме те, чого від нього чекають – ставку на молодих, причому не тільки бразильців (Сіпріано, Додо, Фернандо, Маркос Антоніо), а й, що приємно, українців. Фернандо міг виграти і другий тайм для Шахтаря. Навіс Патріка зі штрафного бразилець замикав головою. Але з дуже перспективної позиції м’яч пролетів набагато вище воріт.

Тож, 1:0 на користь Шахтаря. Перший тренувальний збір Гірників став гарним джерелом інформації як для тренерського штабу, так і для уболівальників. Каштру після матчу зауважив, що команда намагається вчитися новому, і він задоволений своїми підопічними. На другому зборі тренери хочуть закріпити все, що започаткували на зборі першому.