Новий трофей Зінченка. Манчестер Сіті виграв Кубок Ліги

У фіналі Кубку Ліги зустрілися Челсі та Манчестер Сіті. Не так давно ці команди вже грали між собою в 26-му турі АПЛ. Тоді рахунок був невтішним для лондонців – команда Саррі поступилася містянам 0:6!

У старті на матч вийшов українець Олександр Зінченко.

На диво, перший тайм був скупим на небезпечні моменти і, відповідно, на голи. Хіба що мав чудову нагоду відзначитися Ніколас Отаменді. Аргентинський центрбек прийняв матч, але вдарив слабо.  Та й Кепа Аррісабалага ситуацію біля своїх воріт контролював. Асистував аргентинцю Олександр Зінченко: українець виконав чудову діагональ з лівого флангу точно на Отаменді.

Для містян небезпеку становив Еден Азар. Але бельгієць часто перетримував м’яч, гальмувавши перспективні атаки. Азар танцював із м’ячем у штрафному майданчику: оброблявши м’яч собі то під праву, то під ліву ногу. Усе закінчувалося тим, що десятий номер Челсі збирав біля себе мало не півкоманди Гвардіоли і просто втрачав м’яч.

Отож, на перерву команди пішли із нулями на табло.

У другому таймі відзначився Серхіо Агуеро. Щоправда, аргентинець перебував в положенні поза грою. Арбітр врешті-решт, скориставшись допомогою ВАР, гол не зарахував. Цікаво те, що офсайд був мінімальний. На повторі чудово видно: була би п’ята Рюдігера на декілька сантиметрів ближче до воріт, то Ман Сіті міг би вже повести у рахунку. Пощастило.

Підфартило лондонцям і в наступному епізоді: Рюдігер збив Давіда Сілву на підступах до власного штрафного майданчика. Небезпечний штрафний біля воріт Кепи. Стандарт взявся виконувати Кевін де Брюйне. Пробив бельгієць відверто невдало.

Чудову нагоду відзначитися голом мав Педро після передачі Азара. Але іспанець замість того, щоби бити самому, повернув м’яч Азару, який був вже в оточенні декількох суперників, тому його удар було заблоковано.

Арбітр компенсував 4 хвилини до основного часу. Їх виявилося замало, аби визначити переможця у Кубку Ліги. Тож команди пішли на перерву перед двома овертаймами. Цікаво те, що весь матч у Челсі не було жодного удару у рамку воріт.

Було б дивно очікувати в овертаймах видовищного футболу. Адже фізично футболісти були виснаженими, а морально десь готували себе до серії пенальті. Нагадаємо, Олександр Зінченко досі перебував на полі. Лівий захисник чудово відпрацьовував в обороні, стримуючи більшість атак, що розгорталися на його фланзі.

Наприкінці другого тайму Стерлінг прорвався по правому флангу, пошивши в дурні Емерсона. Англієць віддав в центр, де готувався замикати передачу Серхіо Агуеро. Втім, Аррісабалага витягнувся ледь не шпагаті і відбив м’яч. У результаті такої гімнастики голкіперу Челсі знадобилася медична допомога. На щастя, все обійшлося.

Але нестримний Агуеро вибіг у контратаку і завдав потужного удару низом. Кепа з другої спроби намертво зафіксував м’яч. Але голкіпер знову опинився на газоні – його мучили судоми. Саррі вже підготував заміну: Кабальєро активно розминався і був готовий вийти на поле. До речі, колишній кіпер Манчестер Сіті. До того ж Віллі Кабальєро називають спеціалістом по пенальті. Він має чудову статистику відбивання одинадцятиметрових, і Саррі готував його вихід недарма. Та уявіть собі, Аррісабалага відмовився залишати поле! Неймовірно. Саррі не тямив себе від люті. От вам і авторитет тренера Челсі.

Навіть Гарі Лінекер не бачив подібного у свої кар’єрі гравця і телеведучого.

У Челсі не реалізували свої пенальті Давід Луїс (влучив у стійку) та  Жоржиньйо (надвзичайно погано вдарив – Едерсон реагував по удару). Удар  Сане класно відбив Аррісабалага.  Але цього було замало. Камери вихоплювали розпач Кабальєро і вже мовчазну лють Саррі. У підсумку 5:4 за пенальті. Манчестер Сіті і Олександр Зінченко здобувають ще один трофей!