Олександрійський таран заглух у Харкові. Шахтар знову бере три очки

Шахтар та Олександрія в разі перемоги могли закріпити свої позиції у турнірній таблиці. Адже головний суперник гірників Динамо не змогло виграти свій матч у Зорі, а головним переслідувачем команди Шарана став Маріуполь. До речі, тренер Олександрії перед матчем скаржився на кадрові проблеми своєї команди.

Під час гри на Олімпійському олександрійці втратили Лучкевича, Цурікова і Шендрика. Усі троє не змогли зіграти з Шахтарем. Тому в центрі захисту Олександрії вийшли Бабогло і Бухал, а ліворуч – Стецьков. Шахтар дуже швидко показав, хто господар матчу. Хочолава скористався подачею із кутового і після рикошету від стійки і руки Паньківа м’яч влетів у ворота. І це лише на 4-й хвилині. Цей гол став 200-м для Шахтаря в УПЛ під керівництвом Паулу Фонсеки. Захисника гірників не втримав Банада, але до перерви він ще виправиться. А господары після забитого м’яча ще якийсь час просто не випускали гостей з їхньої половини поля. Однак усе це відбувалося без акцентованої небезпеки. Навіть простріли Ісмаїлі практично не доходили до партнерів.

Олександрія в другій половині першого тайму таки декілька разів вийшла у контратаки і навіть здобула декілька стандартів. Саме після одного з таких за свою невдалу гру в захисті виправився Банада. Спочатку при подачі кутового із півзахисником гостей грав Маркос Антоніо, який на дві голови нижчий за суперника. Однак бразилець навіть не біг за суперником. А ось Коваленко мав би перехопити Банаду, але цього не зробив – 1:1. Цей м’яч перервав вражаючу суху серію Андрія Пятова у чемпіонаті України, яка тривала ще від 2 грудня минулого року. Цікавим підсумком першого тайму став не тільки нічийний рахунок на табло, а й те, що саме гірники частіше порушували правила, 5 проти 2.

Гравці Шахтаря моментами занадто дріботіли. Так було в першій половині матчу, коли Тайсон і Мораєс почали зловживати обіграшами та втратили шанс для удару, так було і по перерві у ситуації із Коваленком. Мораєс практично вивів Тайсона віч-на-віч із Паньківим. Практично, бо бразилець незручно для себе обробив м’яч і змушений був вже бігти від воріт суперника. Втім, капітан гірників розрізною передачею все ж знайшов партнера попереду, але до небезпеки це не призвело.

Після не надто тривалої розкачки Шахтар знову затиснув Олександрію біля її штрафного майданчика. Рано чи пізно такий тиск мав вилитися в результат. Ісмаїлі наважився на дальній удар. М’яч чи то зачепив захисника, чи то не зачепив і полетів вище воріт. Суддівська бригада побачила дотик олександрійців до м’яча і призначила кутовий. Саме із цього стандарту Шахтар і забив вдруге. Мораєс вдало зіграв на другому поверсі і пробив без шансів для Паньківа – 2:1. Взагалі у другому таймі варто відзначити, що додав у командній швидкості Шахтар. Хороший шанс для Тете створив Ісмаїлі. Захисник прорвався повз Пашаєва і встиг віддати прострільну передачу. Однак Тете не зміг дотягнутися до м’яча і переправити його вже практично у порожні ворота.

Володимир Шаран випустив Пономаря рятувати гру, і той вже першим дотиком міг зрівнювати рахунок. Нападник гостей перевисів у повітрі суперників і пробив головою. На щастя для Шахтаря, удар у форварда гостей вийшов не точним. Своєю атакою відповів Шахтар і навіть забив. Та Соломон, який завдавав завершального удару, опинився у офсайді. На останніх хвилинах гри Олександрія пішла на навалу. Сприяв гостям і той факт, що декілька стандартів було в команди Шарана наприкінці матчу. Однак жоден із них так і не завершився голом. Шахтар здобув складну перемогу над Олександрією і вже перебуває за один крок від дострокового чемпіонства.